Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Články v sekci Bezpečnost

Mražené mořské ryby obsahovaly menší podíl masa

Po aférách s falšovaným masem u masných výrobků Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) hlásí zvýšený výskyt náhrady masa vodou u mražených rybích produktů především z dovozu.

Další masné výrobky s menším obsahem masa v řádu desítek procent

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) pokračuje ohledně obsahu masa s kontrolami masných výrobků na trhu. V dalších dvou masných výrobcích byl výrazně nižší podíl masa, než bylo uvedeno na obalu. Jedná se o dovozové potraviny z Německa a Polska.

Sardinky z Thajska musí být staženy kvůli obsahu kadmia

Zhruba dvojnásobné překročení maximálního limitu kadmia obsahovaly sardinky od společnosti ESSA. Státní veterinární správa (SVS) nařídila stáhnout zdravotně rizikovou potravinu z trhu.

Jádra meruněk představují fatální zdravotní riziko

Evropský úřad pro bezpečnost potravin hodnotil zdravotní rizika spojená s konzumací jader z meruněk, jak informuje internetový portál Ministerstva zemědělství bezpecnostpotravin.cz. Už pouhá tři malá syrová jádra v jedné porci mohou u konzumenta způsobit překročení bezpečného limitu.

Myší trus a ohlodané krabice. SZPI na místě uzavřela prodejnu Lidl

Inspektoři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) uzavřeli ve čtvrtek provozovnu řetězce Lidl v Lorencově aleji v Lanškrouně.

Inspekce zavřela od začátku roku 76 provozoven

Více kontrol přináší více pochybení v oblasti hygieny potravinářských provozoven. Inspekce od začátku tohoto roku uzavřela už 76 provozoven.

Dětská kaše s obsahem Atropinu se stahuje z trhu

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila společnost dm drogerii markt, která patří k větším drogistickým řetězcům neprodleně z prodeje stáhnout nemléčnou kaši od Nestlé.

Zanedbaný obchod s potravinami byl uzavřen

Státní zemědělská a potravinářská inspekce v rámci koordinované kontroly ve spolupráci s dalšími dozorovými orgány na místě uzavřela obchod s prodejem potravin.

Myší trus, plísně, SZPI uzavřela nelegální výrobnu tofu

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) ve spolupráci s Policií objevila nelegální velkovýrobnu tofu. Výrobky si zákazníci mohli koupit zejména v libušské na tržnici Sapa.

Kuřecí maso z Polska obsahovalo zakázané látky

Kuřecí maso původem z Polska obsahovalo zakázané látky zadržující vodu. Nabízené bylo zákazníkům na Kroměřížsku, kteří byli klamáni, jelikož si domů místo masa donášeli také vodu. V úterý o tom informovala Státní veterinární správa.

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder