Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Články v sekci Legislativa

Chystá se novela o vyjmutí farmářských trhů z EET

Farmářské trhy se mohou dočkat vyjmutí z elektronické evidence tržeb (EET). Ministerstvo zemědělství připravuje novelu zákona, pomocí níž by se tato povinnost nevztahovala na prodej od farmářů ve stáncích.

Zákaz kouření v restauraci jde do třetího čtení

Poslanci poslali protikuřácký zákon do závěrečného čtení . Sněmovnu pravděpodobně čeká dlouhá debata, jelikož v něm navrhli přes dvě stovky pozměňovacích návrhů.

Označování původu potravin se bude řídit novelou zákona

Reklama na české potraviny se bude řídit novými pravidly, kterou definuje novela zákona. Rozhodli o tom ve středu senátoři.

Nové nařízení: prošlé jídlo na charitu z obchodních řetězců

Obchodní řetězce budou muset dávat povinně vyřazené či poškozené zdraví neškodné potraviny na charitu, ovšem bezplatně. Nařizuje to novela zákona o potravinách a tabákových výrobcích, která už v březnu prošla Sněmovnou.

Poslanci zmírnili zákaz prodeje v obchodech

Zákaz prodeje v obchodech o svátcích se zúžil z původně navrhovaných sedmi na tři dny. Poslanci tak definitivně rozhodli o zákazu prodeje v obchodech nad 200 metrů čtverečních na Štědrý den po 14 hodině, na Nový rok, 25. a 26. prosince.

O svátcích zavřeno? Omezení provozu obchodů se blíží ke schválení

Zda budou mít obchody během sedmi státních svátků zavřeno rozhodnou poslanci v dubnu.

Protikuřácký zákon jde do třetího čtení

Poslanecká sněmovna, která má na stole protikuřácký zákon dostala stanovisko ke 209 pozměňovacím návrhům od Zdravotního výboru. Výbor má za úkol projednávat jednotlivé návrhy zákonů mezi prvním a druhým čtením.

Zákon o elektronické evidenci tržeb podepsal prezident Zeman

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček informoval o tom, že prezident Miloš Zeman podepsal dva zákony zavádějící elektronickou evidenci tržeb (EET).

Slibovaná snížená daň na pivo se odkládá

Návrhem na snížení daně u točeného piva a nealkoholických nápojů se bude koalice zabývat až po vyhodnocení letošního výběru této daně. Ministr financí Andrej Babiš to potvrdil.

Elektronickou evidenci tržeb schválil Senát, míří k podpisu prezidenta

Ve středu Senát schválil podle očekávání zavedení elektronické evidence tržeb (EET). Vláda si od toho slibuje omezení daňových úniků. Odhaduje se, že do státní pokladny přinese až 18 miliard korun.

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder