Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Články v sekci Bezpečnost

Pokračování skandálu okolo nebezpečného kojeneckého mléka

V prosinci Státní zemědělská a potravinářská inspekce informovala o stažení kojenecké mléčné výživy Amilk francouzské společnosti Lactalis pro podezření, že obsahuje bakterie způsobující salmonelu. Protože se vyskytly další případy nakažení touto chorobou, došlo ke zpřísnění opatření, aby se minimalizovalo její možné šíření.

Uzeniny prodávané na farmářském trhu porušovaly hned několik hygienických předpisů

Státní veterinární správa provedla kontrolu na farmářském trhu v Benátkách nad Jizerou (Středočeský kraj). U stánku s uzenářskými výrobky shledala několik závažných pochybení.

Nápoje v provozovnách společného stravování raději bez ledu

Státní zemědělská a potravinářská inspekce v průběhu roku 2017 kontrolovala mikrobiologické požadavky u pokrmů, surovin a výrobních zařízení v různých typech stravovacích zařízení. Výsledky týkající se hygienických norem ohledně ledu a jeho výroby jsou alarmující. Téměř polovina testovaných je nesplňuje.

Kojenecký příkrm Babylove obsahuje zbytky čisticího prostředku

Drogerie DM zjistila v přesnídávkách své privátní značky Babylove zbytky čisticího prostředku, chloru. Zákazníkům se omlouvá a závadnou šarži v současné době stahuje z prodeje.

Nová opatření ve Zlínském kraji kvůli africkému moru prasat

Po setkání členů Ministerstva zemědělství, Státní veterinární správy, myslivců a zástupců regionu došlo k návrhu na řadu opatření, aby se zamezilo rozšíření nemoci afrického moru prasat. Nejvíce se dotknou malochovů.

Překročen povolený limit pesticidů u jablek dovezených z Polska

Státní zemědělská a potravinářská inspekce při průběžných kontrolách ovoce a zeleniny odhalila nepovolené množství pesticidu chlorpyrifos v jablkách, která na náš trh doputovala z Polska.

Výsledky testů vín s označením VOC

V průběhu roku 2017 Státní zemědělská a potravinářská inspekce prováděla kontrolu vín, která jsou označena zkratkou VOC znamenající „vína originální certifikace“. K testování byly odebrány vzorky lahvových vín všech VOC sdružení v ČR.

Pro podezření na obsah bakterií způsobujících salmonelu se z prodeje stahuje kojenecká výživa

Státní zemědělská a potravinářská inspekce byla pomocí evropského systému rychlého varování informována o tom, že kojenecká mléčná výživa značky AMILK z Francie může obsahovat bakterie rodu Salmonella.

Státní veterinární správa objevila nepovolené látky v masných polotovarech z Polska

Při kontrolách dvou distribučních skladů v Praze inspekce odhalila, že se v polotovarech gyrosu a špízů nacházejí látky, které evropské normy zakazují.

Ruský zákaz dovozu prasat a vepřového z Evropské unie skončil

Vývozci plemenných prasat, genetického materiálu z nich a některých vepřových produktů z Evropské unie (EU), tedy včetně České republiky, mohou opět exportovat do Ruska.

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder