Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin

Články v sekci Bezpečnost

Nelegální výrobna masných výrobků na Hodonínsku

Státní veterinární správa prováděla kontroly v řeznictvích v Jihomoravském kraji a její inspektoři objevili nelegální výrobnu masných výrobků na Hodonínsku.

Stažení výrobku LUNCH MEAT Ma Ling

Státní zemědělská a potravinářská inspekce přikázala stáhnout z prodeje potrav Vepřový lunch.

Dr. Oetker stáhl svou „Marlenku“ z prodeje

Společnost Marlenka International, která na českém trhu působí od roku 2003 a vyrábí medové dorty podle rodinného arménského receptu, tento měsíc definitivně vyhrála spor se společností Dr. Oetker.

Ruský zákaz dovozu drůbeže a vajec z ČR zrušen

Pozitivní zpráva pro české vývozce drůbeže a násadových vajec přišla z Ruska dne 23. října 2017. Došlo ke zrušení zákazu dovozu drůbeže a vajec z ČR, který byl v planosti od února letošního roku vinou výskytu vysoce patogenní ptačí chřipky na našem území.

Vejce zdražují, na vině je „kauza fipronil“

V Evropě se kvůli fipronilu snížil stav nosnic a produkce. Od tohoto faktu se také odvíjí produkce vajec a tato fakta zasáhnou i Českou republiku

Nejnovější fakta v případu Afrického moru prasat

Dne 13. října 2017 vydala Státní veterinární správa další shrnutí situace kolem nákazy divočáků nemocí Africký mor prasat. Statistiky jsou aktuální k datu 11. října 2017.

Závadností rumového aroma se zabývá Evropská komise

Existuje reálná možnost, že se bude měnit receptura tuzemského rumu a to kvůli složení rumového aroma, které podle testů Evropského úřadu pro bezpečnost potravin obsahuje rakovinotvorné složky

Ve výrobku „Chalupářské vepřové maso Delux“ objeveny kousky plastové fólie

Chalupářské vepřové maso z Polska obsahovalo modrý plast.

Africký mor prasat v ČR; aktuální informace ke dni 19.9. 2017

Situace ohledně nemoci Afrického moru prasat a s ním spojená mimořádná veterinární opatření je i nadále sledována. Poslední zprávy ze dne 14. září 2017 jsou následující.

Zákaz prodeje sušeného ovoce goji z Číny

Při kontrole na přítomnost pesticidů v potravinách Státní zemědělská a potravinářská inspekce objevila 9 715 kg sušeného ovoce goji původem z Číny, kde laboratorní testy prokázaly kontaminaci Carbofurany.

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder