Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Do Srbska se budou opět vyvážet česká prasata a vepřové maso. Zájem je i o pivo v tancích.

Tento týden spolu v Praze jednali ministr zemědělství Miroslav Toman se svým srbským protějškem Branislavem Nedimovićem. Ten přislíbil zrušení zákazu dovozu prasat, vepřového masa a masných výrobků z České republiky. Navíc zvažuje možnost importu českého piva v tancích.
Do Srbska se budou opět vyvážet česká prasata a vepřové maso. Zájem je i o pivo v tancích.

Srbsko vydalo zákaz dovozu živých prasat, vepřového masa a výrobků z něj v rámci prevence proti zavlečení nemoci afrického moru prasat pro mnoho zemí Evropy, včetně České republiky.  Příští týden ho vůči nám zruší a nahradí ho systém regionalizace, což znamená, že zákaz přetrvá pouze pro nákazou zasažené oblasti České republiky. Ministr Nedimović také projevil zájem o české pivo v tancích, možnost jeho dovozu do Srbska se chystá prověřit. Již nyní je vývoz piva z České republiky do Srbska na rekordní úrovni. Za poslední dva roky stoupl skoro o 40 %.

„Jsem rád, že jsem se mohl setkat se svým srbským kolegou a řešit například vývoz našich výrobků. Ministr Nedimović od příštího týdne zruší zákaz dovozu našeho vepřového masa a masných výrobků do Srbska a chce také řešit možnost dovážet do Srbska české pivo v tancích. Dohodli jsme se na další spolupráci a vzájemné podpoře,“ zhodnotil výsledek setkání ministr Toman.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder