Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Novela vyhlášky o přizpůsobení veterinárních a hygienických požadavků

Ve Sbírce zákonů vyšla vyhláška č. 334/2022 Sb., kterou se mění vyhláška č. 128/2009 Sb., o přizpůsobení veterinárních a hygienických požadavků pro některé potravinářské podniky, v nichž se zachází se živočišnými produkty. Účinnost nabývá k 1. lednu 2023.
Novela vyhlášky o přizpůsobení veterinárních a hygienických požadavků

Novela má pomoci potravinářským podnikům provozujícím maloobchodní činnost zvýšit možnost odbytu potravin, především masa volně žijící zvěře.

Nově smí do kraje Hlavní město Praha dodávat potraviny také potravinářské podniky, které sousedí se Středočeským krajem v rámci jejich okrajové a omezené činnosti (pozn. momentálně lze dodávat na trh či do zařízení jen v rámci daného kraje a v sousedních krajích).

Ke změně dojde také u limitů pro potravinářské podniky dodávající maso volně žijící zvěře a produkty z masa – upraven bude roční absolutní limit pro potravinářské podniky, které v rámci své maloobchodní okrajové a omezené činnosti dodávají jiným maloobchodním zařízením, a relativní týdenní limit, který bude vycházet z týdenního objemu výroby těchto podniků.

Vzhledem k výše uvedenému se úpravy budou vztahovat mj. také na hygienické náležitosti, které musí dotčené potravinářské podniky splňovat.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder