Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Povinnost elektronické evidence tržeb opět odložena

Vláda a posléze Poslanecká sněmovna odsouhlasila návrh Ministerstva financí, který požádal o odložení elektronické evidence tržeb (EET) pro všechny subjekty do konce letošního roku. Týká se jak prvních dvou vln, které jsou již v platnosti, tak těch podnikatelů, kteří se měli 1. května 2020 připojit.
Povinnost elektronické evidence tržeb opět odložena

První pozastavení EET přijala Poslanecká sněmovna letos 24. března a jednalo se o období 3 měsíců od ukončení nouzového stavu, to jest do 19. srpna 2020. Současná novela, jež po schválení Sněmovnou putovala do Senátu, hovoří o tom, že EET odstartuje 1. ledna 2021.

„Musíme pružně reagovat na závažnost krize a nechat ekonomiku pořádně nadechnout. V tuto chvíli je důležité, aby podniky vůbec fungovaly. Na priority řádného výběru daní a zajištění rovných podmínek pro byznys určitě nerezignujeme, ale s ohledem na vývoj situace považuji za rozumné s nimi několik měsíců počkat,“ vysvětluje Alena Schillerová ministryně financí. Přičemž dodává, že ti, kteří už tržby evidovali, mohou čas navíc využít na různé aktualizace certifikátů. Ti, kterých se týkaly 3. a 4. vlna, získali čas na dokončení řádných příprav.

V praxi to znamená, že žádný podnikatel nemusí evidovat své tržby a úřady upustí od kontrol této povinnosti.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder