Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Spuštěn nový projekt pro mateřské školy

Státní veterinární správa dne 2. října 2017 odstartovala nový výchovný projekt určený předškolním dětem pod názvem „Máme rádi zvířata“.
Spuštěn nový projekt pro mateřské školy

Státní veterinární správa dne 2. října 2017 odstartovala nový výchovný projekt určený předškolním dětem pod názvem „Máme rádi zvířata“.

Jeho cílem je, aby děti věděly, jak se chovat k domácím i volně žijícím zvířatům a osvojily si péči o ně. Toho chtějí úřední veterinární lékaři dosáhnout formou zábavného a hravého povídání. První informace již získaly děti ve školce pro děti zaměstnanců Ministerstva zemědělství Klásek. Během měsíce října proběhne debata v dalších více jak 200 mateřských školkách napříč Českou republikou.

Přes léto se školky mohly přihlásit do projektu pomocí formuláře na webových stránkách Státní veterinární správy. Zájem několikanásobně převýšil kapacitu, a proto byla vybrána jen část uchazečů. Nicméně bude-li první ročník projektu úspěšný, hodlá v něm SVS pokračovat a v dalším roce by se tedy dostalo i na ostatní uchazeče. Celou akci organizuje SVS vlastními silami a to včetně soutěže o nehezčí dětský obrázek se zvířecí tematikou, jehož slavností vyhlášení se bude konat před Vánocemi. Vítěznou cenu potom předá ústřední ředitel Státní veterinární správy pan Zbyněk Semerád. Ten sám podotýká: „Považujeme za velmi důležité, aby se již malé děti dozvídaly o zásadách správného chování ke zvířatům, aby si od raného dětství uvědomovaly závazky spojené s vlastnictvím zvířete. O důležitosti osvěty nás utvrzují mimo jiné zjištění při kontrolách welfare (pozn. welfare je v obecné rovině definována jako tzv. pohoda zvířat a představuje stav dokonalého fyzického a psychického zdraví, kdy zvíře žije v souladu se svým prostředím) zvířat. Při nich naši inspektoři stále narážejí na řadu závad. V některých případech se jedná o velmi vážná porušení zákona, často způsobená úplnou neznalostí potřeb zvířat.“

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder