Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Úspěch českých sektů na mezinárodní soutěži

Třetí část letošní putovní vinařské soutěže Concours Mondial de Bruxelles se uskutečnila v Neapoli. Právě odtud si přiváží dvě zlaté a šest stříbrných medailí tuzemská šumivá vína. Obě zlaté a k tomu tři stříbrné medaile si vysloužila skupina Bohemia Sekt a po jednom kusu stříbrné medaile získaly vinařství Spielberg, Vinné sklepy Skalák a Chateau Valtice - Vinné sklepy Valtice.
Úspěch českých sektů na mezinárodní soutěži

Do třetí části mezinárodní soutěže se zapojilo 960 šumivých vín z 25 různých zemí.

Zlaté medaile si vysloužily sekty Prestige 36 Brut 2017 a Louis Girardot Brut 2019 značky Bohemia Sekt. "Osm medailí sice může na první pohled a při srovnání s výsledky jiných soutěží vypadat jako poměrně skromný výsledek. Když se ale podíváme na to, že jde o specializovanou soutěž zaměřenou výhradně na šumivá vína, pak je osm medailí výsledek skutečně vynikající. V kategorii šumivých vín panuje extrémně vysoká konkurence, kterou ještě umocňuje přísné hodnocení prestižní mezinárodní soutěže Concours Mondial," prohlásila marketingová ředitelka Národního vinařského centra (pozn. které účast vinařů na soutěži organizačně zajišťovalo) Dagmar Fialová.

První ročník mezinárodní soutěže vín Concours Mondial de Bruxelles se konal v roce 1994. Pár let byl centrem dění Brusel. Od roku 2006 se místo hodnocení mění. Vždy je zvolen významný vinařský region v rámci Evropy (např. Plovdiv v Bulharsku, Jesol v Itáli, Guimares v Portugalsku aj.). V roce 2020 se jím stalo Brno. Nutno podotknout, že naši vinaři se soutěže účastní už od jejího počátku. Loni přišla další novinka – putovní soutěž se rozdělila do čtyř částí. Ze souboje růžových vín, který se konal v březnu, jsme dovezli jednu velkou zlatou medaili, jednu zlatou a dvě stříbrné. Hlavní část pro bílá a červená vína proběhla v květnu, a i zde jsme bodovali, a to dvěma velkými zlatými medailemi a osmnácti zlatými. Výsledky třetí části (pozn. šumivých vín) vidíte výše a na hodnocení sladkých a fortifikovaných vín se můžeme těšit na podzim.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder