Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Aktivní filtr témat

Články v sekci Kvalita

Pesticidy v ovocných čajích

Celkem 22 různých značek porcovaných ovocných čajů s příchutí lesních plodů otestovala spotřebitelská organizace dTest na přítomnost cizorodých látek. Deset z nich v hodnocení zcela propadlo.

17. ročník soutěže o nejlepší České biopotraviny roku 2018 má své vítěze

Soutěž o nejlepší České biopotraviny finančně podporuje Ministerstvo zemědělství České republiky a pořádá ji PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců. Letos se konal již 17. ročník a známe vítěze všech pěti kategorií. Ti smí pro daný výrobek použít označení Česká biopotravina doplněný příslušným letopočtem, mohou se zúčastnit největšího veletrhu biopotravin v Norimberku (Biofach 2019) a navíc získají prostor a inzerci v médiích.

Evropský parlament schválil nová opatření ohledně biopotravin

Nová nařízení by měla vstoupit v platnost 1. ledna 2021 a jejich prioritním cílem je, aby potraviny z ekologického zemědělství označené předponou „bio“ byly opravdu kvalitní a ověřené.

Sýr z farmy Kozojedský dvůr přišel o označení Regionální potravina

Při kontrole Státní veterinární správa odhalila, že produkt Bio Domovina polotučný kravský sýr, jenž v červenci loňského roku získal ocenění Regionální potravina, obsahuje nižší procento tuku v sušině, než které uvádí na své etiketě.

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder