Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Aktivní filtr témat

Články v sekci Kvalita

I letos o Vánocích se můžete těšit na pivní speciály

Vánoce jsou za dveřmi a na tuto skutečnost se rozhodla zareagovat i řada pivovarů. Pro své zákazníky připravují nejen originální dárková balení, ale také pivní speciály. Ty se vyznačují zvýšeným obsahem alkoholu a výraznou chutí.

Skandál okolo pravosti italského prosciutta

Vyhlášení výrobci sušené italské šunky San Daniele a Parma čelí obrovskému skandálu. K výrobě proslulé šunky namísto italských prasat využívali geneticky odlišná prasata vyšlechtěná dánskými chovateli. Italové jsou známí hrdostí na původ a kvalitu svých produktů, proto není divu, že je toto zjištění značně pobouřilo.

Obchodní řetězec Penny Market nově nabízí chléb s 10% podílem cvrččí mouky

V nabídce všech 347 prodejen obchodního řetězce Penny Market momentálně naleznete balený chléb, který obsahuje 10% cvrččí mouky. Díky tomu poskytuje vyšší obsah vlákniny a bílkovin.

Na Moravě byl vyvinut nový typ cukru

Společnost Nestlé přichází s převratnou novinkou a přináší na trh výrobek, v němž je klasický cukr nahrazen zcela novým typem a to takzvaným strukturovaným cukrem. Ten dokáže zajistit stejnou míru sladkosti a přitom ho použijete méně.

Vzniká nová metodika v souvislostí s problematikou dvojí kvality potravin

Na tiskové konferenci eurokomisařka Věra Jourová oznámila, že ve spolupráci se zástupci dalších patnácti členských států Evropské unie pracují na novém postupu, jak řešit různou kvalitu potravin v podobných obalech. Jednou z ústředních myšlenek je zařazení takového chování výrobců na seznam nekalých obchodních praktik.

Sýr z farmy Kozojedský dvůr přišel o označení Regionální potravina

Při kontrole Státní veterinární správa odhalila, že produkt Bio Domovina polotučný kravský sýr, jenž v červenci loňského roku získal ocenění Regionální potravina, obsahuje nižší procento tuku v sušině, než které uvádí na své etiketě.

Sedlčanský hermelín již nebude vyráběn v Sedlčanech

Sedlčanský hermelín již nebude vyráběn v Sedlčanech Společnost Savencia Fromage & Dairy Czech Republic, výrobce mléčných produktů včetně Sedlčanského hermelínu, se pro zvýšení efektivity rozhodla přestěhovat svou výrobu ze Sedlčan na Příbramsku na Vysočinu. Otázkou také zůstává, zda v názvu zůstane přízvisko „Sedlčanský“.

Italové usilují, aby se pizza dostala na seznam UNESCO

Dva milióny Italů se již podepsalo na petici, aby pizza byla zapsána jako nehmotné kulturní dědictví na seznam UNESCO. Mají strach, že zahraniční napodobeniny zničí „součást jejich národní kultury a italských dějin“.

Jak se orientovat v etiketách s nápoji

Údaje na etiketách u potravin nařizuje výrobcům zákon. Připravili jsme pro Vás seriál, jak se nejlépe zorientovat v údajích uvedených na obalu potravin. Nyní Vás seznámíme s tím, jak se vyznat v etiketách nápojů.

Potraviny v Česku u nás jsou nekvalitní, potvrdil průzkum

Stejný obal, stejný název a jiné složení v různých zemích EU. Potvrdil to průzkum zadaný Ministerstvem zemědělství.

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder