Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Billa stahuje z trhu rýži s obsahem arzenu

Nezávislé testy pořadu A DOST! odhalily rýži s nebezpečným množstvím arzenu.
Billa stahuje z trhu rýži s obsahem arzenu

Kontaminace rýže arzenem je v posledních měsících hojně probírané téma, a tak se nezávislý pořad A DOST! rozhodl otestovat v laboratoři několik vzorků z běžně dostupných obchodních míst. Nežádoucí obsah této látky podléhá přísné úřední kontrole, přesto se při provedených kontrolách nejen Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí odhalí nebezpečná rýže s obsahem arzenu.

Tentokrát server Stream.cz, který připravuje pořad A DOST! se zaměřil na rýži. Rýže pod značkou Naše Bio natrual ze supermarketu Billa obsahovala vysoké množství arzenu. Obchodní řetězec Billa stahuje nebezpečnou šarži z prodeje. Výrobek měl datum minimální spotřeby do do 16. 01. 2019.

Vzorky jedovaté rýže byly testovány ve Vysoké škole chemicko-technologické v hlavním městě Praha. Výsledkem laboratorních testů bylo, že výrobek Naše Bio Rýže natural obsahovala vysoké množství arzenu, konkrétně 0,31 mg/kg.

Zákazníci, kteří si tyto výrobky již zakoupili, je mohou vrátit přímo na prodejně BILLA, a to i tehdy, pokud již nemají pokladní doklad.

Celý pořad s testováním rýže můžete shlédnout na webu Stream.cz.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder