Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Téma Nebezpečné výrobky

Články na IQSL.cz

V asijské prodejně v Brně objevily inspektorky pře 100 kg masa neznámého původu

Pracovnice Státní veterinární správy (SVS) během kontroly asijské tržnice v Brně v jedné z provozoven odhalily více jak 100 kg chlazeného a mraženého masa neznámého původu.

Další 3 masné výrobky s listeriemi

Pracovníci Státní veterinární správy (SVS) v rámci svých kontrol zjistili bakterie Listeria monocytogenes ve 3 odlišných typech masných výrobků. Vždy šlo o produkty od drobných lokálních výrobců (pozn. z různých krajů). Celkem se jednalo o více než 100 kg produktů, které se už prodaly, nicméně jejich data spotřeby stále nevypršela.

Chlazené kuřecí maso z Tesca obsahovalo salmonelu

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) informuje spotřebitele o nevyhovující potravině TESCO Kuřecí prsní řízek, čerstvé, balené, č. šarže: 24147102, chov a porážka: Ukrajina, veterinární identifikační označení: SK 10094 ES.

Párky výrobce z Vysočiny obsahovaly listerie

Státní veterinární správa (SVS) nařídila stažení potraviny Opékací parek výrobce Agroinvest Bobrová. Vyšetření ve Státním veterinárním ústavu v Jihlavě v tomto produktu odhalilo bakterie Listeria monocytogenes. Závadná šarže čítala 80 kg a již byla prodána v provozovnách výrobce v kraji Vysočina.

Červené fazole s čtyřnásobně překročeným limitem herbicidu haloxyfopu

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila okamžité stažení nevyhovující potraviny FAZOLE ČERVENÁ TESCO, v níž laboratoř odhalila 4x překročený limit pro herbicid haloxyfop.

Celníci zachytili bezmála půl tuny závadného masa

Mobilní hlídka celníků v Ústeckém kraji na dálnici D8 u Lovosic provedla kontrolu malého nákladního vozidla Mercedes Benz českého dopravce a odhalili převoz téměř půl tuny drůbežího masa a mořských plodů v nevhodných podmínkách.

Bazalka z Thajska obsahovala až 10 pesticidů v nadlimitním množství

Pracovníci Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) v kooperaci s Celním úřadem Praha – Ruzyně odhalili během kontroly velkoobchodů a dovozců 2 zásilky bazalky z Thajska, u nichž laboratorní analýza zjistila nadlimitní přítomnost až 10 pesticidních látek. Mezi nimi i silného insekticidu carbofuranu, který Evropská unie pro jeho nežádoucí účinky zakázala už v roce 2008. Celková hmotnost nevyhovujících šarží činí 850 kg.

Listerie v krůtí šunce

Státní veterinární správa (SVS) přikázala stáhnout z prodeje krůtí šunku od výrobce LE&CO – Ing. Jiří Lenc, s.r.o. Laboratoř v ní odhalila bakterie Listeria monocytogenes. Šunka byla pod dvěma různými obchodními názvy nabízena v prodejnách obchodních řetězců Tesco a Globus.

300 kg potravin neznámého původu v nelegálním skladu v tržnici SAPA

Pracovníci Státní veterinární správy ve spolupráci s příslušníky Policie ČR objevili nelegální sklad potravin v areálu pražské tržnice SAPA.

Salmonela v kuřecí polévkové směsi a kuřecích srdcích

Kvůli přítomnosti bakterií rodu Salmonella Státní veterinární správa (SVS) rozhodla o stažení mražených kuřecích dílů a drobů od společnosti RABBIT Trhový Štěpánov z tržní sítě.

Stánkový prodejce v Havlíčkově Brodě porušil hned několik právních předpisů

Pracovnice Krajské veterinární správy SVS pro Kraj Vysočina zjistily zcela nevyhovující podmínky při prodeji masných a mléčných výrobků v tržnici v Havlíčkově Brodě. Stánkový prodejce tam nabízel klobásy, jitrnice a další masné výrobky a sýry z České republiky i ze Slovenska bez jakékoliv ochrany před vnější kontaminací a zabezpečení řádných teplotních podmínek. Při manipulaci s potravinami navíc porušoval hygienická pravidla.

Přeprava bezmála 160 kg potravin za nevhodných teplotních podmínek

Veterinární inspektoři ze Středočeského kraje ve spolupráci s celníky zastavili vozidlo na dálnici D06 nedaleko Jence v okrese Praha-západ, v němž následně odhalili téměř 160 kg mraženého drůbežího masa a polotovarů přepravovaných v nevyhovujících teplotních podmínkách.

Česnekový kabanos s listeriemi

Státní veterinární správa (SVS) rozhodla o stažení česnekového kabanosu od výrobce Zemědělská a.s. Krucemburt. Laboratorní analýza, provedená ve Státním veterinárním ústavu Jihlava, v něm potvrdila přítomnost bakterií Listeria monocytogenes. Potravina proto není vhodná k lidské spotřebně. Lidé, kteří daný kabanost mají doma, by jej neměli konzumovat. Vrátit ho mohou v místě nákupu.

Stahování jaternicového prejtu s obsahem ostrých částic

Státní veterinární správa (SVS) nařídila stažení jaternicového prejtu výrobce MP Krásno, a.s. z tržní sítě. Při senzorické analýze ve Státním veterinárnímu ústavu Olomouc byly v potravině nalezeny blíže neidentifikovatelné drobné ostré cizí částice (pozn. prášek připomínající písek). Produkt proto není vhodný k lidské spotřebě. Lidé, kteří daný prejt mají doma, by jej neměli konzumovat. Vrátit ho mohou v místě nákupu.

Dočasné zařazení HHC, HHC-O a THCP mezi návykové látky

Česká republika získala souhlas Evropské komise k zařazení Hexahydrokanabinolu (HHC), Hexahydrokanabinol-O-acetátu (HHC-O) a Tetrahydrokanabiforolu (THCP) na seznam návykových látek. Nařízení již podepsal ministr zdravotnictví a poslal je k podpisu premiérovi. Připojíme se tak k dalším státům Evropské unie, které se v průběhu posledního roku uchýlily ke stejnému řešení.

Další salmonela v drůbežím mase ze zahraničí

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) opět varuje před drůbežím masem s přítomností bakterií rodu Salmonella.

Laboratoř odhalila salmonelu v hluboce zmrazeném husím mase zahraničního původu

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) vydala varování před potravinou škodlivou pro zdraví. Vzorek nevyhovujícího hluboce zmrazeného husího masa odebrala v provozovně obchodního řetězce Kaufland Česká republika v.o.s. na adrese Hornoměcholupská 693/140 v Praze.

Varování před nebezpečným francouzským sýrem

Státní veterinární správa (SVS) informovala o skutečnosti, že se v tuzemské tržní síti prodával sýr Morbier z Francie, jež obsahuje bakterie Escherichia coli produkující nebezpečný shigatoxin.

Další 2 šarže kuřecího masa ze zahraničí obsahující salmonely

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) vydala varování před 2 šaržemi nebezpečného kuřecího masa. Laboratoř v nich odhalila přítomnost bakterií rodu Salmonella Infantis (pozn. původce onemocnění salmonelóza).

Na tuzemském trhu byl k dostání francouzský sýr, který mohl obsahovat baktérie Escherichia coli

Státní veterinární správa (SVS) varuje spotřebitele, v tržní síti mohli zakoupit francouzský sýr Morbier, který by mohl obsahovat baktérie Escherichia coli. Do České republiky směřovalo přes 100 kg této potraviny.

Inspekce odhalila nevyhovující podmínky při prodeji na farmářském trhu

Pracovníci Státní veterinární správy (SVS) v rámci kontroly farmářského trhu v Brně – Králově Poli zjistili hned několik prohřešků u prodejce masných výrobků.

Převoz více jak 100 kg potravin neznámého původu za nevhodných teplotních podmínek

Pracovníci Státní veterinární správy (SVS) společně s celníky na dálnici D8 nedaleko Petrovic v Ústeckém kraji zadrželi dodávku mířící do Německa. Uvnitř objevili cca 110 kg živočišných produktů neznámého původu převážených při nedodržení předepsaných teplot.

Více jak tuna prošlých vepřových kůží ve skladu na Litovelsku

Pracovníci Státní veterinární správy z Olomouckého při kontrole skladu potravin na Litovelsku objevili přes 1300 kg zamražených vepřových kůží s prošlým datem použitelnosti.

Inspekce zjistila další kuřecí maso ze zahraničí obsahující salmonely

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) vzhledem k průběžným výsledkům z plánované mimořádné mikrobiologické kontroly informuje spotřebitele o 2 šaržích nebezpečného kuřecího masa. Laboratoř v nich odhalila přítomnost bakterií rodu Salmonella Infantis, tzn. původce nemoci salmonelóza.

Pelmeně z písecké prodejny MERE obsahovaly salmonely

Státní veterinární správa (SVS) na základě nevyhovujících zjištění laboratoře nařídila zákaz prodeje, resp. doprodeje, zmražených pelmeňů s náplní z kuřecího masa, které byly k dostání v prodejně řetězce MERE v Písku. Lidé, kteří danou potravinu mají doma, ji mohou vrátit v místě nákupu.

Probíhá stahování dvou zásilek kuřecího masa z Brazílie se salmonelou

Státní veterinární správa (SVS) v rámci mimořádných kontrolních akcí zaměřených na drůbeží maso původem ze zemí mimo Evropskou unii odhalila dvě zásilky kuřecího masa, o hmotnosti více jak 11 tun, původem z Brazílie s obsahem salmonel. Okamžitě nařídila jejich stažení z tržní sítě.

Inspekce varuje před kuřecím masem se salmonelou

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila nebezpečnou potravinu v podobě chlazených kuřecích prsou, u kterých laboratoř potvrdila přítomnost bakterií rodu Salmonella Infantis (pozn. původce onemocnění salmonelóza). Vzorek odebrala v prodejně obchodního řetězce Tesco v Mostě.

Zmrazené kuřata se salmonelou

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) v tržní síti odhalila dvě šarže zmrazených kuřat bez drobů obsahující bakterie rodu Salmonella Infantis.

Inspekce odhalila nevyhovující bylinný čaj

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) varuje spotřebitele pře bylinným čajem, který obsahuje bezmála 15x více pyrolizidinových alkaloidů, než povoluje právní předpis.

Salmonela v kuřecím mase polského původu

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) odhalila kuřecí maso kontaminované bakteriemi rodu Salmonella.

Kojenecká výživa s možným obsahem bakterií rodu Cronobacter

Státní veterinární správa (SVS) varuje spotřebitele, že v naší tržní síti může být k dostání kojenecká výživa z kozího mléka, u níž existuje pravděpodobnost, že obsahuje bakterie rodu Cronobacter.

SAPA opět neprošla kontrolou s čistým štítem

Ve středu 9. listopadu 2022 se uskutečnila prozatím poslední kontrolní akce v areálu pražské tržnice SAPA. Tradičně probíhala v režii Státní veterinární správy (SVS) ve spolupráci s Policií ČR. Výsledkem je odhalení více než 700 kg nevyhovujících živočišných produktů v neregistrované provozovně.

Potenciálně nebezpečné klobásy z Itálie

Státní veterinární správa (SVS) vydala varování před klobásami italského výrobce, jež u nás byly k dostání v prodejně Max Food SE v Chrášťanech. Mohou obsahovat zdravotně závadné bakterie listérie.

Stažení doplňku stravy s 6x vyšším obsahem rtuti, než povoluje legislativa

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) během kontrolní akce zaměřené na internetový prodej odhalila nevyhovující doplněk stravy. S okamžitou platností zakázala jeho další prodej.

Dopady kauzy kolem čokolád Kinder

Od letošního dubna nechala společnost Ferrero stáhnout celkem 3000 tun čokolád Kinder kontaminovaných salmonelou. Opatření stálo firmu nejen desítky milionů eur, ale také značnou část důvěry zákazníků.

Kvůli podezření na salmonelu Ferrero dobrovolně stahuje několik šarží výrobků Kinder

Italský výrobce cukrovinek sáhl k preventivnímu opatření z důvodu možného spojení s několika hlášenými případy salmonely. Nutno zdůraznit, že v žádném z doposud testovaných produktů se salmonela nepotvrdila.

Nevyhovující potraviny a týrání prodávaných ryb v areálu tržnice SAPA

Pracovníci Státní veterinární správy (SVS) a Celní správy České republiky provedli společnou kontrolu jedné z prodejen pražské tržnice SAPA. Objevili zde přes 300 kg živočišných produktů neznámého původu a týrání při prodeji živých ryb.

Salmonela v mražený kachnách z Polska

Státní veterinární správa (SVS) prostřednictvím systému rychlého varování pro potraviny a krmiva (RASFF) získala informaci o zdravotně závadných mražených kachnách z Polska. Jejich prodej mj. probíhal i v tuzemské tržní síti.

Mleté vepřové maso prodávané v Lidlu obsahovalo nadlimitní množství antibiotik

Státní veterinární správa (SVS) z důvodu nadlimitního obsahu antibiotik nařídila neprodlené stažení výrobku Vepřové mleté maso 20 %, který byl k dostání v prodejnách obchodního řetězce Lidl.

Bakterie salmonely v dětské kašičce

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) na základě notifikace ze systému rychlého varování pro potraviny a krmiva RASSF nařídila stažení nemléčné rýžové kaše.

Nadlimitní přítomnost olova v mase divočáka

Státní veterinární správa (SVS) nařídila stažení baleného zmrazeného masa z divokých prasat, jež bylo k dostání v prodejnách obchodního řetězce Makro, z důvodu vysokého obsahu olova.

Etylenoxid opět v akci, tentokráte pozor na zmrzliny

Státní veterinární správa (SVS) nařídila stažení dalších výrobků kvůli obsahu nepovoleného pesticidu etylenoxidu. Jedná se o zmrzliny polského výrobce Fronery Ice Cream, prodávané pod obchodní značkou Milka.

Další potravina musí pryč z trhu kvůli obsahu etylenoxidu

Skrze Systém rychlého varování pro potraviny a krmiva (RASFF) získala Státní veterinární správa (SVS) informaci o obsahu nepovoleného pesticidu etylenoxidu v produktu, jež jste mohli zakoupit v různých tuzemských prodejnách. Tentokrát jde o konzervy s filetami ze sleďů.

Uzený bok polského výrobce obsahoval zakázaný pesticid

Státní veterinární správa (SVS) obdržela skrze Systém rychlého varování pro potraviny a krmiva (RASFF) informaci o obsahu pesticidu etylenoxidu v uzeném boku bez kosti. Okamžitě proto rozhodla o jeho stažení z trhu.

Varování před zdravý škodlivým doplňkem stravy

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) v tržní síti odhalila šarži doplňku stravy "křemelina" s nadlimitním obsahem hliníku a olova.

Z tržní sítě je stahován mléčný dezert obsahující pesticid

Prostřednictvím rychlého varování RASFF získala Státní veterinární správa (SVS) informaci o přítomnosti stopového množství pesticidu etylenoxidu v přídatné látce (pozn. Flanogen) ve výrobku „Kunín Pohár mléčný dezert 150 g“.

Zdravotně závadné kuřecí maso na jihu Čech

Státní zemědělská a veterinární správa Jihočeského kraje informuje o nálezu kuřecího masa obsahujícího salmonelu. Vyrobilo se z něj téměř 1,5 tuny kuřecích kebabů.

Kaufland stahuje masný výrobek, mohl by obsahovat cizí tělesa

Státní veterinární správa (SVS) prostřednictvím systému rychlého varovaní RASFF získala informaci ohledně potenciálně nebezpečného masného produktu, který jste mohli zakoupit v prodejnách obchodního řetězce Kaufland. Existuje podezření, že obsahuje cizí tělesa.

Závadné krevety v tržní síti

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) v rámci svých kontrol odhalila nebezpečné krevety. Laboratorní analýza v nich našla bakterie, jež mohou způsobit otravu.

Křemelina prášky s nebezpečným obsahem hliníku a olova

Během kontroly internetového prodeje odhalila Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) dvě šarže potravin s nadlimitní přítomností olova a hliníku.

Zdraví škodlivý doplněk stravy

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) při kontrole internetového prodeje narazila na doplněk stravy, jež obsahuje nepovolené farmakologicky účinné látky.

Pozor na špenátový protlak obsahující tropanové alkaloidy

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila několikasetnásobně překročené množství tropanových alkaloidů ve špenátovém protlaku, který byl v naší tržní síti k dostání v prodejnách COOP a Billa.

Letos v pořadí již třetí doplněk stravy s nadlimitním množstvím látky amygdalin

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) opět vydává varování před konzumací doplňku stravy, jež obsahuje nebezpečné množství amygdalinu – ten v těle metabolizuje na kyanovodík a kyanidy.

Inspekce zjistila další doplněk stravy s vysokým obsahem amygdalinu

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) při kontrole internetového prodeje narazila na doplněk stravy obsahující nadlimitní množství látky amygdalin.

Zákaz plastových výrobků pro styk s potravinami s přídavkem bambusových či dalších rostlinných vláken

Obliba používání plastových výrobků pro styk s potravinami s přídavkem bambusových vláken v nedávné době značně stoupla. Spotřebitelé se mnohdy domnívají, vzhledem k deklaraci bambusu a často zmiňované snadné rozložitelnosti, že se jedná o ekologické produkty. Bohužel v drtivé většině jde o plastové výrobky (z melamin-formaldehydových pryskyřic), kde bambusová vlákna vystupují pouze jako přísada. Z nedávného testování navíc vyplynulo, že právě tyto plastové výrobky zhruba v polovině případů představují pro zákazníky zdravotní riziko.

Pozor na nebezpečný doplněk stravy

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) důrazně varuje spotřebitele před zdraví ohrožujícím doplňkem stravy s velmi vysokým obsahem látky amygdalin. Ta se po požití v těle mění na kyanovodík a kyanidy.

Inspektoři objevili ostré kousky kovu v toustovém chlebu

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) upozorňuje spotřebitele na šarži toustového chleba, ve kterém se našlo větší množství ostrých kovových střepin.

Varování před zdraví škodlivým doplňkem stravy

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) během kontroly internetového prodeje zachytila nebezpečný doplněk stravy.

Několikanásobně překročený limit nebezpečné látky v sezamových semenech z Indie

Státní zemědělská a potravinářská inspekce odhalila v tržní síti dvě šarže sezamu obsahující nadlimitní množství rezidua pesticidu ethylenoxid.

Varování před zdravotně závadnými krevetami

Obchod v areálu pražské tržnice SAPA prodával nebezpečné zmražené krevety, informovala Státní veterinární správa (SVS).

Bakterie listerie v kozím sýru

Státní zemědělská správa (SVS) varuje spotřebitele před kozím sýrem, který prodával obchodní řetězec Lidl. Obsahuje zdravotně závadné bakterie Listeria monocytogenes.

Nebezpečný doplněk stravy musí okamžitě pryč z tržní sítě

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila neprodlené stažení doplňku stravy Brawn Nutrition TREN. Laboratorní analýza v něm prokázala přítomnost steroidů.

Salmonela v salámu španělského výrobce

Státní veterinární správa (SVS) varuje spotřebitele před fermentovaným salámem fuet ze Španělska, s nejvyšší pravděpodobností obsahuje salmonelu.

Laboratorní analýza odhalila ropné oleje v rozinkách

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila okamžité stažení a současně uvalila zákaz uvádění na trh doposud neuvolněné šarže potraviny Rozinky Malayer, značení šarže a data minimální trvanlivosti: do 12/2021, v baleních po 10 a 1 kg (pozn. z Iránu) z důvodu kontaminace minerálními oleji.

Pozor na mražené kuřecí kuličky prodávané v Icelandu

V mraženém kuřecím polotovaru odhalila laboratorní analýza bakterie rodu Salmonella. Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) proto vydala varování před konzumací tohoto výrobku a prodejci nařídila stažení závadné šarže z tržní sítě.

Varování před mraženými jahodami z Icelandu

Dvě šarže mražených jahod distribuovaných firmou Czech Frost do prodejen Iceland Czech označili hygienici jako nebezpečné pro zdraví obyvatel. Mohou způsobit žloutenku typu A.

Potravinářská inspekce varuje před nebezpečným doplňkem stravy

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) v tržní síti zachytila doplněk stravy, který je vzhledem k obsahu rozpouštědel a dalších nepovolených látek pro lidské zdravý škodlivý.

Pozor na nebezpečné sterilované houby

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) v tržní síti odhalila výrobek „Muklor – sterilovaní smrži, 200g“ s obsahem houby známé jako ucháč obecný, jehož konzumace patří do vysoce rizikové skupiny.

Potravinářská inspekce zadržela více než 6,5 tuny nebezpečných sušených fíků

Pracovníci Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) spojili své síly s Celním úřadem pro Středočeský kraj – územní pracoviště Rudná. Podařilo se jim zamezit, aby se na náš trh dostalo 6 660 kg sušených fíků z Turecka, které obsahovaly nadlimitní množství aflatoxinů.

Maminky pozor na kuřecí bio příkrm, může obsahovat plastové částice

Státní veterinární správa zveřejnila varování. Masový příkrm prodávaný v řetězci drogérií dm drogerie markt může obsahovat části plastové fólie modré barvy.

Pstruzi z Itálie obsahovali leukomalachitovou zeleň

Státní veterinární správa varuje spotřebitele před pstruhy dovezenými z Itálie. Laboratorní analýza v jejich svalovině odhalila zakázanou látku – leukomalachitovou zeleň v koncentraci téměř 7x vyšší, než je povolený limit.

Inspekce nevpustila do oběhu čaj z Číny, obsahoval nadlimitní množství pesticidů

Státní zemědělské a potravinářské inspekci společně s Celním úřadem Praha – Ruzyně se podařilo zajistit zásilku zeleného čaje z Číny. Laboratorní rozbor u něj odhalil mnohonásobně překročené limity hned dvou různých typů pesticidů.

Potravinářská inspekce odhalila rozinky s nadlimitním množstvím ochranotoxinu A

Státní zemědělská a potravinářská inspekce v rámci kontrol odebrala v prodejně JEDNOTA, spotřební družstvo v Suchdolu nad Lužnici vzorek rozinek, u kterých laboratorní analýza prokázala nadlimitní množství toxické látky ochranotoxin A.

Kompletní seznam míst, kam se dostalo 1164 kg hovězího masa z Polska, jež pocházelo ze stejné šarže, ve které se minulý týden potvrdila salmonela

Díky systému evropského rychlého varování RASFF se toto pondělí naši veterináři dozvěděli o dalších 1164 kg hovězího masa z Polska, které pocházelo ze stejné šarže, ve které se minulý týden prokázala přítomnost nebezpečné bakterie salmonely. Dnes se podařilo odhalit poslední místa, kam se potenciálně závadné maso dodalo.

Státní veterinární správa odhalila maso z Polska nakažené salmonelou

Okamžité stažení přibližně 700 kg hovězího masa z Polska nařídila Státní veterinární správa poté, co laboratorní rozbory potvrdily, že obsahuje bakterie salmonely. V důsledku toho plánuje Ministerstvo zemědělství v průběhu dnešního dne vyhlásit mimořádná veterinární opatření.

Inspekce v Praze odhalila nelegální výrobnu mungo klíčků

Státní zemědělská a potravinářská inspekce ve spolupráci s Policií ČR provedla kontrolní akci, při níž se jí podařilo v nelegálním potravinářském podniku zajistit téměř 437 kg závadných mungo klíčků a fazolek. Další pěstování a výrobu potraviny „mungo klíčky“ v daném prostoru okamžitě zakázala.

Česká obchodní inspekce upozorňuje na nebezpečný dudlík prodávaný skrze Facebook

Česká obchodní inspekce sleduje veškeré cesty, kterými se zboží může dostat ke konečnému spotřebiteli. Jednu takovou kontrolu provedla i pobočka v Ústí nad Labem a to u šidítka s klipem, které prodejkyně nabízela na sociální síti Facebook. Testovaný výrobek propadl v základních bezpečnostních předpokladech a mohl by způsobit poranění a v krajním případě i smrt dítěte.

Pekingské zelí prodávané v Kauflandu obsahovalo nadlimitní množství pesticidu flonicamid

Státní zemědělská a potravinářská inspekce při kontrole zaměřené na cizorodé látky u čerstvého ovoce a zeleniny odhalila v prodejně obchodního řetězce Kaufland v Teplicích závadnou šarži pekingského zelí.

Zakázaný pesticid ve dvou tunách goji z Číny

Státní zemědělská a potravinářská inspekce varuje spotřebitele. Na našem trhu se objevila závadná šarže potraviny goji, jež obsahuje zakázaný pesticid carbofuran.

Úlovek, v podobě zadržení vozidla přepravujícího přes tunu potravin v nevyhovujících podmínkách, se podařil pracovníkům Celního úřadu pro Pardubický kraj

Při namátkové kontrole zastavili celníci v okrese Svitavy na Pardubicku vozidlo, přičemž odhalili, že převáží přes tunu potravin v nevyhovujících podmínkách. Ke kontrole byl posléze přivolán inspektor Státní veterinární správy.

Státní veterinární správa odhalila nepovolený sklad s 11 tunami kebabu

Nelegální sklad mrazených masných polotovarů určených pro výrobu kebabu v obci Dolní Dvořiště na Českokrumlovsku se Státní veterinární správě podařilo objevit díky spolupráci místního Celního úřadu.

Inspekce nařídila stažení doplňku stravy z USA

Státní zemědělská a potravinářská inspekce odhalila doplněk stravy původem z USA, který obsahoval hned šest nepovolených látek. Okamžitě zakázala jeho další prodej.

Státní veterinární inspekce odhalila 130 kg prošlého masa

Veterinární inspektoři ve spolupráci s policií provedli kontrolu pražské tržnice An Dong, při níž zajistili cca 130 kg živočišných produktů bez dokladu původu.

Inspekce odhalila nelegální sklad v Holešovicích

Státní veterinární správa provedla inspekci v pražské tržnici Holešovice a objevila zde 200 kg mražených ryb a mořských plodů bez dokladů původu. Část potravin byla navíc zkažená a zapáchala. inspektoři

Již posedmé v letošním roce odhalila inspekce polská jablka obsahující nadměrné množství pesticidů

Státní zemědělská a potravinářská inspekce se vlivem negativních zkušeností z minulosti rozhodla věnovat větší pozornost potravinám dovážených z Polska. Díky tomu se jí podařilo odhalit téměř 7,5 tuny jablek, u kterých laboratorní analýza prokázala přítomnost pesticidu propargite, jehož užívání je v rámci Evropské unie zakázáno.

Varování před zdraví škodlivou plastovou lahví, kterou lze v České republice zakoupit přes e-shop

Ministerstvo zdravotnictví upozorňuje spotřebitele na nebezpečí při používání plastové láhve A5 Memo, A5 Size, Notebook Bottle, neboť laboratorní testy prokázaly nadlimitní koncentraci látky akrylonitril, která u člověka může působit rakovinotvorně.

Inspektoři odhalili nelegální výrobu sušeného masa

Krajská veterinární správa v Pardubickém kraji v kooperaci s policií a obecním živnostenským úřadem města Vysoké Mýto uskutečnila kontrolu v prostorách firmy Original Viking CZ se sídlem ve Vysokém Mýtě a objevila nelegální výrobu sušeného masa.

Z tržní sítě se stahuje nebezpečný polotovar určený pro výrobu kuřecího kebabu

Státní veterinární správa zajistila více než tunu masného polotovaru, který měl sloužit k přípravě kuřecího kebabu. Obsahoval bakterie salmonely.

Jablka Golden Delicious z Polska obsahovala nadlimitní množství pesticidů

Státní zemědělská a potravinářská inspekce na základě laboratorní analýzy odhalila několikanásobně překročené povolené množství pesticidu bifenthrin v balených jablkách polského původu.

Obchodní řetězec Tesco stahuje bylinný čaj obsahující zakázané alkaloidy

Na základě zjištění Státní zemědělské a potravinářské inspekce je společnost Tesco Stores ČR a.s. nucena ze své distribuční sítě stáhnout bylinný porcovaný čaj, v němž laboratorní analýza odhalila dva druhy tropanových alkaloidů, které mají negativní vliv na zdraví člověka.

Jasmínový čaj z Číny obsahoval nebezpečné pesticidy

Státní potravinářská a zemědělská inspekce spolu s Celním úřadem Praha-Ruzyně odhalila dodávku čaje z Číny, jež obsahoval nadlimitní množství čtyř druhů pesticidů. Na vnitřní trh Evropské unie se díky jejich zásahu zásilka nedostane.

Celkem 57 osob se v Hradci Králové přiotrávilo jídlem z rychlého občerstvení

Fakultní nemocnice Hradec Králové se během pondělí a úterý tohoto týdne zaplnila lidmi se zažívacími potížemi. Všechny případy spojovala konzumace občerstvení v bistru Maxim v centru města. Nemocnice o celé situaci spravila Krajskou hygienickou stanici a v současné době se o případ zajímá i Policie ČR.

Pro nadlimitní množství kadmia stahuje obchodní řetězec Globus z prodeje mražené chobotničky

Státní veterinární správa obdržela skrze systém rychlého varování RASFF od svých německých kolegů informaci, že se v mražených baby chobotnicích, u nás prodávaných na pultech obchodního řetězce Globus, vyskytuje nadlimitní množství toxické látky kadmia. Ihned nařídila závadnou potravinu stáhnout z trhu.

Inspekce nařídila z prodeje stáhnout fíky obsahující toxické látky

Státní zemědělská a potravinářská inspekce díky laboratorním testům odhalila toxické aflatoxiny ve výrobcích „Fíky natural“ v jedné z provozoven společnosti Zdraví z přírody s.r.o. ve Zlíně. Ihned zakázala jejich další prodej a nařídila stažení zbylých závadných produktů z tržní sítě.

Konec kontrol vajec a vaječných výrobků na přítomnost fipronilu

K 25. dubnu 2018 končí mimořádná veterinární opatření ohledně vajec a vaječných produktů, které se před uvedením na trh musely podrobit testování na přítomnost nepovoleného pesticidu fipronil.

Téměř 22 tun kakaových bodů nakažených plísní bylo zadrženo na severu Moravy

Pracovníci celní správy v Paskově na severu Moravy odhalili téměř 22 tun kakaových bodů zasažených plísní. Zásilka putující z Nikaraguy byla zadržena a dovozci bylo uděleno nařízení odvézt zboží mimo Evropskou unii.

Lidl na pokyn Státní zemědělské a potravinářská inspekce stahuje z prodeje produkt Vemondo Goji

Státní zemědělská a potravinářská inspekce zareagovala na zprávu z evropského systému rychlého varování RASFF, která přišla z Itálie a informuje o přítomnosti pesticidu carbofuranu v sušených plodech kustovnice čínské. V České republice ji prodává obchodní řetězec Lidl.

Stažení výrobku Golden Sun Bio Organic Amaranth

Stažení výrobku Golden Sun Bio Organic Amaranth Obchodní řetězec Lidl v rámci svých vnitřních kontrol odhalil v rakouském výrobku Golden Sun Bio Organic Amaranth bakterii salmonely způsobující infekční onemocnění střev a okamžitě jej stáhl z prodeje.

Obchodní řetězec ALBERT stahuje z prodeje rozinky s nadlimitním množstvím ochratoxinu

Státní zemědělská a potravinářská inspekce zakázala prodej rozinek prodávaných ve společnosti Albert pod jejich privátní značkou. Laboratorní testy prokázaly nadlimitní hodnoty toxické látky.

V krátké době již druhý případ zadržení neoznačených potravin živočišného původu

Ani hrozba velmi vysoké pokuty, až 50 milionů korun, nezabránila v objevení další várky neoznačeného masa, které bylo zajištěno tentokrát ve Strakonicích (jižní Čechy). Konkrétně se jednalo o kuřecí maso, mořské plody a vepřové produkty o celkové váze přesahující 60 kg.

Na dálnici D8 byla zajištěna více než tuna neoznačeného masa

Státní veterinární správa v součinnosti s Policií ČR na dálnici D8 poblíž Prahy provedla kontrolu dodávky řízené cizím státním příslušníkem. Uvnitř nalezly 1200 kilogramů neoznačeného masa, krve a vnitřností.

Další várka jablek z Polska obsahovala zakázané pesticidy, čeští prodejci žádají reakci

Laboratorní testy Státní potravinářské a zemědělské inspekce prokázaly u jablek dovezených z Polska přítomnost nepovoleného pesticidu. Jedná se již o třetí odhalený případ kontaminovaných jablek na našem trhu za poslední 2 měsíce. O celou situaci se zajímají i čeští ovocnáři a chtějí její řešení ke spokojenosti spotřebitelů.

Pokračování skandálu okolo nebezpečného kojeneckého mléka

V prosinci Státní zemědělská a potravinářská inspekce informovala o stažení kojenecké mléčné výživy Amilk francouzské společnosti Lactalis pro podezření, že obsahuje bakterie způsobující salmonelu. Protože se vyskytly další případy nakažení touto chorobou, došlo ke zpřísnění opatření, aby se minimalizovalo její možné šíření.

Nápoje v provozovnách společného stravování raději bez ledu

Státní zemědělská a potravinářská inspekce v průběhu roku 2017 kontrolovala mikrobiologické požadavky u pokrmů, surovin a výrobních zařízení v různých typech stravovacích zařízení. Výsledky týkající se hygienických norem ohledně ledu a jeho výroby jsou alarmující. Téměř polovina testovaných je nesplňuje.

Kojenecký příkrm Babylove obsahuje zbytky čisticího prostředku

Drogerie DM zjistila v přesnídávkách své privátní značky Babylove zbytky čisticího prostředku, chloru. Zákazníkům se omlouvá a závadnou šarži v současné době stahuje z prodeje.

Překročen povolený limit pesticidů u jablek dovezených z Polska

Státní zemědělská a potravinářská inspekce při průběžných kontrolách ovoce a zeleniny odhalila nepovolené množství pesticidu chlorpyrifos v jablkách, která na náš trh doputovala z Polska.

Pro podezření na obsah bakterií způsobujících salmonelu se z prodeje stahuje kojenecká výživa

Státní zemědělská a potravinářská inspekce byla pomocí evropského systému rychlého varování informována o tom, že kojenecká mléčná výživa značky AMILK z Francie může obsahovat bakterie rodu Salmonella.

Státní veterinární správa objevila nepovolené látky v masných polotovarech z Polska

Při kontrolách dvou distribučních skladů v Praze inspekce odhalila, že se v polotovarech gyrosu a špízů nacházejí látky, které evropské normy zakazují.

V našich obchodech se nyní pohybuje přes 1,5 tuny jablek s šestinásobně překročeným množstvím pesticidů

Státní zemědělská a veterinární inspekce odhalila, že na českém trhu se momentálně nachází celkem 1560 kg jablek, která obsahují nepovolené množství pesticidu chlorpyrifos.

Bačova slanina, u nás k dostání v řetězcích Globus a Tesco, obsahovala bakterii způsobující listeriózu

V úterý 28. listopadu informovala Státní veterinární správa veřejnost o tom, že do České republiky bylo dopraveno celkem 230 kg chlazené slaniny ze Slovenska, která obsahovala bakterii Listeria monocytogenes. Tato bakterie může vést k nemoci zvané listerióza.

Inspekce zabavila přes 26 tun potravin obsahujících karcinogenní látky

Díky kontrole probíhající při vstupu zboží ze třetích zemí na trh Evropské unie, zajistila Státní zemědělská a potravinářská inspekce celkem 26 128 kg nebezpečných potravin.

Ve výrobku „Chalupářské vepřové maso Delux“ objeveny kousky plastové fólie

Chalupářské vepřové maso z Polska obsahovalo modrý plast.

Zákaz prodeje sušeného ovoce goji z Číny

Při kontrole na přítomnost pesticidů v potravinách Státní zemědělská a potravinářská inspekce objevila 9 715 kg sušeného ovoce goji původem z Číny, kde laboratorní testy prokázaly kontaminaci Carbofurany.

Kaufland stahuje bílou čokoládu Katy

Kaufland na základě vlastního rozhodnutí stahuje z prodeje čokoládový výrobek.

V chovu nosnic je prokázána salmonela

Státní veterinární správa vydala mimořádná veterinární opatření kvůli výskytu salmonely v chovu nosnic

Stažení kečupu z poboček společnosti Kaufland

Státní zemědělská a potravinářská inspekce nařídila řetězci Kaufland, aby stáhla z tržní sítě falšovanou potravinu.

Kontroly dovozu vajec a výrobků z nich z Belgie a Nizozemí

Státní veterinární správa nařídila českým dovozcům vajec z Belgie a Nizozemska, aby laboratorními testy vyvrátili, že neobsahuji prostředek na hubení hmyzu fipronil.

Varování před nebezpečnou potravinou

Státní zemědělská a potravinářská inspekce nařídila stáhnout z trhu potravinu kandovaných třešní Fruit Exclusive, jelikož obsahovala nepovolené množství chemického barviva.

Kebab s nepovolenými přídatnými látkami byl původem z Polska

V Libereckém kraji našli úřední veterinární lékaři Státní veterinární správy při jedné z kontrol kebab, který obsahoval nepovolené přídatné látky.

Sušené ovoce goji z Číny obsahovalo zakázaný pesticid

Státní zemědělská a potravinářská inspekce zakázala uvést do oběhu sedm tun sušeného ovoce goji původem z Číny.

Kuřecí maso z Polska obsahovalo salmonelu

Zhruba 700 kilogramů kuřecího masa původem z Polska nařídili veterináři zlikvidovat.

Drůbeží maso z Brazílie se salmonelou bylo zkonzumováno

Veterináři odhalili první závažné porušení opatření na kontrolu drůbežího masa původem z Brazílie.

Kuřecí maso z Polska obsahovalo salmonelu

Přítomnost bakterie rodu Salmonella objevila Státní veterinární správa v kuřecím mase z Polska.

SVS pro maso z Brazílie zmírňuje mimořádná opatření

Státní veterinární správa zmírňuje opatření, která zavedla začátkem května na maso původem z Brazílie.

V areálu SAPA se nacházelo maso neznámého původu

Státní veterinární správa při kontrole v pražské tržnici SAPA narazila celkem na 60 kilogramů masa neznámého původu.

Pozor na čaje z Číny, obsahovaly pesticidy

Státní zemědělská a potravinářská inspekce zakázala prodej dvou nevyhovujících šarží čajů původem z Číny.

Ovoce Goji z Číny obsahovalo zakázané pesticidy

Státní zemědělská a potravinářská inspekce zakázala uvádět na trh sušené ovoce goji původem z Číny o celkové hmotnosti 2,3 tuny.

Maso původem z Brazílie musí projít vyšetřením

Státní veterinární správa reaguje ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství na opakující se nebezpečné zásilky masa z Brazílie. Reagují tak na dovoz masa obsahující salmonelu.

Kuřecí maso z Brazílie obsahovalo salmonelu

Veterináři nařídili stáhnout z prodeje přes 30 tun kuřecích řízků původem z Brazílie.

Obchodní řetězce stahují z trhu pudingové dezerty

Státní veterinární správa nařídila stáhnout z prodeje pudinkové dezerty od německého výrobce, mohou obsahovat úlomky kovu.

Billa stahuje z trhu rýži s obsahem arzenu

Nezávislé testy pořadu A DOST! odhalily rýži s nebezpečným množstvím arzenu.

Doplněk stravy s obsahem hliníku

V rámci pravidelných kontrol Státní zemědělská a potravinářská inspekce odhalila další nebezpečný výrobek, tentokrát v segmentu doplňku stravy.

Hamé Moravský vrabec se zelím a houskovými knedlíky je stahován z trhu

Obchodní společnost Ahold informuje na svých internetových stránkách o stažení potraviny.

V kuřecím mase z Brazílie je salmonela

Státní veterinární správa (SVS) varuje spotřebitelé před dalším kuřecím masem, ve kterém se nachází tyčinkové bakterie nazývané Salmonella. Tentokrát jde o masné produkty původem z Brazilie.

Inspekce varuje před zkaženým ledovým čajem

Státní zemědělská a potravinářská inspekce varuje před závadným ledovým čajem s citrónovou příchutí. Tento nápoj je podle provedených testů zkažený.

Lidl stahuje lískooříškovou pomazánku

Obchodní řetězec Lidl stahuje z prodeje lískooříškovou pomazánku Sympathica z prodeje. Důvodem je vysoký obsah rakovinotvornýc látek MCPD.

Řeznictví v Nymburce bylo zavřeno kvůli špíně

Veterinární inspektoři KVS pro Středočeský kraj nařídili okamžité uzavření řeznictví a uzenářství Maso Traditional Nymburce.

Mleté maso dovezené z Polska obsahovalo bakterie salmonely

Státní zemědělská a potravinářská inspekce varuje spotřebitele před konzumací půlkilogramového balení mletého hovězího a vepřového masa původem z Polska.

Inspekce varuje před čajem s halucinogenními látkami polského výrobce

Potravinářská inspekce varuje před jednou z šarží nevyhovujícího čaje Babička Růženka Sedmero bylin s echinaceou od polského výrobce Mokate.

Kuřecí maso obsahující salmonelu je původem z Polska

Celkem se do České republiky dostalo 3,6 tuny závadného masa původem z Polska. Část se může ještě nacházet v mrazničkách u některých spotřebitelů.

Mák obsahoval nadlimitní množstvím pesticidů

Státní zemědělská a potravinářská inspekce varuje spotřebitelé před mákem obsahující pesticidy. Inspekce o tom informovala v pondělí na svých webových stránkách.

Čaj z Polska obsahoval atropin a skopolamin

V čaji Herbal tea prodávaný pod značkou Loyd s příchutí máta s brusinkou a bylinkami zjistila Státní zemědělská a potravinářská inspekce obsah atropinu.

Jablka z Polska obsahovala pesticidy

Státní zemědělská a potravinářská inspekce odhalila jablka z Polska s vysokým obsahem pesticidů.

Inspekce odhalila toxinem kontaminované hrozinky

Státní zemědělská a potravinářská inspekce na základě nadlimitního obsahu ochratoxinu zakázala společnosti Penny Market prodávat rozinky značky ENSA.

Sušené ryby mohou obsahovat smrtící jed

Státní veterinární správa varuje spotřebitele před sušenými rybami druhu plotice obecná, může obsahovat silný jed botuloxin.

Pomazánka Bulharka obsahuje bakterie listerie

Státní zemědělská a potravinářská inspekce varuje před nebezpečnou bakterií listeria v masné pomazánce.

Mondeléz stahuje čokoládu Milka s oříšky

Společnost Mondelēz International stahuje jako preventivní opatření mléčnou čokoládu Milka Hazelnut z trhu.

SZPI upozorňuje na jahodový kompot s plísní

Z trhu se musejí stáhnout kompotované jahody kvůli obsahu plísní. Upozornila na to Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI).

Pomela z Číny obsahují pesticidy

Potravinářská inspekce zjistila u pomela z Číny, že obsahuje nadlimitní množství pesticidu.

Klamavé označení původu jablek a vysoký obsah pesticidů

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) odhalila v distribuční síti společnosti Globus jablka z Polska, která vydávala za česká.

Vejce z Polska obsahuji salmonelu, SVS je nařídila stáhnout z trhu

Státní veterinární správa (SVS) nařídila okamžitě stáhnout z prodeje 3,5 milionu kusů vajec z Polska. V Česku se nabízeli tři obchodní řetězce Kaufland, Tesco a Ahold a jedna zpracovatelská firma.

SZPI zadržela 3,5 tuny závadných kuliček

Státní zemědělská a potravinářská inspekce zadržela zásilku sirupových želé kuliček, které se používají na výrobu oblíbeného nápoje bubble tea.

Vepřového se zbytky antibiotik z Polska na českém trhu

Vepřová panenka z Polska s nadlimitním množstvím zbytků antibiotik se dostala na český trh.

Vepřové maso z Lidlu obsahovalo salmonelu

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) musela okamžitě z prodeje stáhnout vepřové mleté maso původem z Polska. Obsahuje nebezpečnou bakterii rodu Salmonella.

Uzený losos obsahoval nebezpečného červa

Na základě podnětu od spotřebitele Ministerstvo zdravotnictví varuje před konzumací potraviny Losos divoký uzený – kousky“ s datem spotřeby do 22. 7. 2016.

Masný výrobek s lepkem původem z Maďarska

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) varuje na svém webu spotřebitele alergické na lepek před klobásou původem z Maďarska zakoupenou v distribuční síti společnosti Ahold a Tesco.

Játra původem z Brazílie jsou kontaminována žlučí, varují inspektoři

Odebraný vzorek Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí (SZPI) v tržní síti Penny Market odhalil potravinu kontaminovanou žlučí. Hluboce zmrazená kuřecí játra byla původem z Brazílie, informoval o tom v tiskové zprávě referent mediální komunikace Mgr. Radoslav Pospíchal.

Inspekce nevpustila na český trh 90 kg černého čaje s obsahem pesticidů

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) ve spolupráci s Celní správou nevpustila na tuzemský trh 90 kilogramů černého čaje. Důvodem byl obsah pesticidů v nepovoleném množství.

Krůtí maso původem z Polska obsahovalo bakterii rodu Salmonella

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) objevila ve výrobku Indrol – Chutné krůtí maso v balení 520 g (číslo šarže: 16052704) bakterii rodu Salmonella. Výrobek prodával řetězec Tesco.

Bezlepkové výrobky od firmy Adifit s lepkem

Plzeňská firma Adifit, nabízí krabičkovou dietu v Praze, v Plzni a jeho blízkého okolí s obsahem lepku. Uvedl to v tiskové zprávě mluvčí Pavel Kopřiva ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI).

IKEA stahuje čokolády s nedostatečným značením alergenů

Švédský nábytkářský řetězec IKEA informuje zákazníky, že na obalu výrobku čokolády CHOKLAD MÖRK 60 % a CHOKLAD MÖRK 70 % bylo nedostatečné označení alergenů.

Salmonela v krůtím mase z Polska

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) varuje před bakterií salmonely, která se nachází v chlazeném krůtím mase z Polska. Informoval o tom mluvčí v tiskové zprávě v úterý Pavel kopřiva.

Po konzumaci ovčích sýrů ze Slovenska hrozí onemocnění klíšťovou encefalitidou

Ovčí a kozí sýr ze Slovenska může obsahovat klíšťovou encefalitidu. Na Slovensku bylo zaregistrováno už 32 osob s touto nemocí. Nákaza proběhla po konzumaci ovčích sýrů, které se vyrábějí z nepasterizovaného mléka.

Zapáchající maso zadržela SVS, směřovalo do tržnice SAPA

Při kontrole zásobující prodejce a restaurace v pražské tržnici SAPA Státní veterinární zpráva (SVS) narazila celkem na 170 kilogramů masa zapáchajícího masa.

Tuňák kvůli obsahu histaminu je stahován z trhu

Kvůli obsahu histaminu se musí z trhu stáhnout na 300 kilogramů zmražených filet z tuňáka žlutoploutvého původem ze Španělska.

Sardinky z Thajska musí být staženy kvůli obsahu kadmia

Zhruba dvojnásobné překročení maximálního limitu kadmia obsahovaly sardinky od společnosti ESSA. Státní veterinární správa (SVS) nařídila stáhnout zdravotně rizikovou potravinu z trhu.

Jádra meruněk představují fatální zdravotní riziko

Evropský úřad pro bezpečnost potravin hodnotil zdravotní rizika spojená s konzumací jader z meruněk, jak informuje internetový portál Ministerstva zemědělství bezpecnostpotravin.cz. Už pouhá tři malá syrová jádra v jedné porci mohou u konzumenta způsobit překročení bezpečného limitu.

Proteinová tyčinka z DM drogerie musí být stažena

Prodejní síť DM drogerie stahuje rizikové šarže proteinových tyčinek s příchutí Cookies&Cream z Chorvatska na trhu v ČR. Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) obdržela prostřednictvím evropského systému rychlého varování (RASFF) informaci o možnosti výskytu štětinek z čistícího kartáče.

Tyčinky Mars a Snickers firma stahuje z českého trhu, může v nich být plast

Kousky plastu se našly v čokoládových tyčinkách Mars s minimální trvanlivosti od června 2016 do ledna 2017. Nyní musí výrobce tyčinky Mars a některé další výrobky stáhnout z prodeje. Opatření se týká více než 50 zemí, včetně České republiky.

Kvůli nedovoleným antibiotikům v medu podá Český svaz včelařů trestní oznámení

Trestní oznámení na neznámého pachatele chce podat Český svaz včelařů kvůli aféře s antibiotiky obsažené v medu společnosti Včelpo. Začátkem února tohoto roku se chce sejít valná hromada Včelpa, na níž se budou plánovat patřičné kroky, které mají zabránit stejným či podobným kauzám.

Externí zdroje

13.6.2024Potravinářská inspekce zajistila na vstupu do ČR 1,135 tun chilli papriček s pesticidy12.6.2024Více než 100 kg masa neznámého původu v asijské prodejně v Brně10.5.2024Potravinářská inspekce zjistila 2,64 tuny exotického ovoce atemoya thompson s koktejlem 6 nadlimitních pesticidů, některé překročily limit 7x7.5.2024Stahování párku od výrobce z Vysočiny kvůli obsahu listerií13.3.2024SVS nařídila stáhnout mražené kuřecí díly a droby obsahující salmonely8.3.2024Vyhlášení nebezpečných výrobků: jednorázové elektronické cigarety6.3.2024Vyhlášení nebezpečného výrobku: Jednorázová elektronická cigareta zn. ELF BAR 600 DISPOSABLE POD, PINK GRAPE FRUIT, 2% Nicotine, EAN kód: 69392879275616.3.2024Závažná porušení hygieny při prodeji potraviny sýrů a masných výrobků na trhu v Havlíčkově Brodě5.3.2024Hlášení v systému RASFF: 9. týden 20245.3.2024Přeprava potravin při nevhodných teplotách v okrese Praha-západ4.3.2024SVS nařídila stáhnout z trhu česnekový kabanos obsahující listerie26.5.2017Kukuřičné křupky se třemi druhy nepovolených azo-barviv21.4.2017SZPI opět zadržela čaje s pesticidy z Číny12.4.2017Ahold infromuje o stažení výrobků Hamé Moravský vrabec se zelím a houskovými knedlíky9.3.2017Varování spotřebitelům: Salmonella v mletém vepřovém a hovězím mase z Polska24.2.2017Potravinářská inspekce varuje před další šarží nevyhovujícícho čaje polského výrobce Mokate2.1.2017SZPI upozorňuje spotřebitele na mák s nadlimitním množstvím pesticidů29.12.2016Potravinářská inspekce zjistila čaj s nepovolenými látkami - atropinem a skopolaminem21.12.2016Potravinářská inspekce zjistila toxinem kontaminované hrozinky z dovozu1.12.2016Varování spotřebitelům: listerie v masné pomazánce Bulharka29.11.2016Mondelez informuje o stažení rizikové šarže čokolády Milka24.11.2016Potravinářská inspekce upozorňuje na plesnivé jahodové kompoty z dovozu16.11.2016Potravinářská inspekce zjistila pomela z Číny obsahující pesticid15.11.2016Web Potraviny na pranýři nově i s informacemi o kontrolách Státní veterinární správy11.11.2016Potravinářská inspekce varuje před oplatky s klamavě označeným alergenem31.10.2016Inspekce zjistila v tržní síti dovozová jablka s pesticidem a klamavým označením původu26.10.2016SVS nařídila stáhnout z trhu velké množství polských vajec kvůli nebezpečí obsahu salmonel21.10.2016Hlášení v systému RASFF: 41. týden 201619.10.2016Salmonella enteritidis in chicken eggs from Poland18.10.20162016.1426 - enteropathogenic Escherichia coli (O103:H2, stx-, eae+) in frozen minced meat from Ireland17.10.20162016.1421 - Salmonella typhimurium (presence /25g) in chilled chicken from Ireland17.10.20162016.1422 - Listeria monocytogenes (7000 CFU/g) in lard with fried onions from Poland13.10.2016SZPI zadržela tři a půl tuny nebezpečných želé kuliček pro přípravu Bubble tea21.9.2016SVS při kontrole porcovny v Plzeňském kraji odhalila desítky kilogramů hnijících kuřecích kostí a kůží16.8.2016SZPI varuje: vepřové mleté maso se salmonelou z Polska v síti Lidl11.8.2016Veterinární prohlídka odhalila nebezpečného parazita svalovce v těle divočáka dovezeného z Polska9.8.2016Na českém trhu se objevilo vepřové maso z Polska obsahující nadlimitní množství antibiotik22.7.2016SZPI nevpustila do ČR černý čaj se čtyřmi druhy pesticidů v nepovoleném množství8.7.2016Hlášení v systému RASFF: 26. týden 20168.7.2016Přítomnost plastových mikročástic a nanočástic v potravinách30.6.2016SVS zadržela v Ústeckém kraji a v Praze další zásilky kebabu z Německa kvůli obsahu nepovolených přídatných látek22.6.2016Hygienici v loňském roce odhalili 74 nebezpečných výrobků21.6.2016Černá skvrnitost citrusů: nové studie potvrzují zprávu úřadu EFSA21.6.2016SVS zadržela dvě zásilky kebabu z Německa kvůli obsahu nepovolených látek20.6.2016Varování spotřebitelům: salmonela v chlazeném krůtím mase z Polska v síti Tesco17.6.2016Klíšťová encefalitida na Slovensku po konzumaci ovčích sýrů14.6.2016Dovozy bazalky, koriandru, papriky a Chapchu z Laosu do ČR budou zadrženy9.5.2016Varování spotřebitelům: Salmonella v zahraničním mletém vepřovém mase4.5.2016SVS nařídila stáhnout z trhu sýr obsahující nebezpečnou baktérii29.4.2016Stanovisko CZVP SZÚ k atropinu v „Nestlé dětské kaši“25.4.2016Stanovení nebezpečného výrobku: Naběračka na špagety, BERGNER®13.4.2016Stanovení nebezpečného výrobku: SADA SKLENIČEK 6 ks – 30 ml13.4.2016Varování spotřebitelům: atropin v dětské kaši Nestlé ze Španělska v dm drogerii8.4.2016Hlášení v systému RASFF: 13. týden 20165.4.2016Hlášení v systému RASFF: 12. týden 20165.4.2016Kuřecí maso z Polska obsahovalo nepovolené polyfosfáty5.4.2016Kuřecí maso z Polska obsahovalo nepovolené polyfosfáty1.4.2016Hlášení v systému RASFF: 11. týden 201629.3.2016Dm drogerie stáhla proteinovou tyčinku s rizikem kontaminace24.3.2016Zpracovatel drůbeže z Pardubického kraje vydával polské kuřecí za české21.3.2016Hlášení v systému RASFF: 10. týden 201616.3.2016SZPI nevpustila na trh mák s desetinásobně překročeným limitem pro pesticid11.3.2016Stanovení nebezpečného výrobku: Obracečka s otvory, BERGNER®, GIZMO10.3.2016Varování spotřebitelům: plátky uzeného lososa s Listeriózou10.3.2016SVS prošetřuje další nález úlomku jehly9.3.2016Stanovení nebezpečného výrobku: Sběračka, Duo Tool 2 in 1, BERGNER®7.3.2016Hlášení v systému RASFF: 9. týden 20162.3.2016Hlášení v systému RASFF: 8. týden 201626.2.2016Státní veterinární správa stáhla z trhu 300 kg mraženého mečouna kvůli obsahu rtuti26.2.2016Státní veterinární správa udělila Včelpu pokutu 1,2 milionu Kč25.2.2016Upřesnění šarží tyčinek Mars a Snickers s podezřením na výskyt plastových úlomků na trhu v ČR22.2.2016Hlášení v systému RASFF: 7. týden 201615.2.2016Hlášení v systému RASFF: 6. týden 201612.2.2016Hlášení v systému RASFF: 5. týden 201611.2.2016Státní veterinární správa udělala v kauze Včelpo maximum11.2.2016SZPI nevpustila do ČR 18 tun plesnivějících arašídů s aflatoxiny z Číny8.2.2016Hlášení v systému RASFF: 4. týden 20162.2.2016Čirokové produkty s nebezpečnými alkaloidy1.2.2016Jak se bránit proti nevyhovujícím výrobkům v obchodní síti?1.2.2016Varování spotřebitelům: 9 šarží čirokových produktů spol. Adveni obsahuje nebezpečné tropanové alkaloidy27.1.2016Hlášení v systému RASFF: 3. týden 201620.1.2016Hlášení v systému RASFF: 2. týden 201612.1.2016Hlášení v systému RASFF: 1. týden 201611.1.2016Stanovení nebezpečného výrobku: Vybrané výrobky DV Global s.r.o.8.1.2016SVS nařídila stažení masného výrobku, který obsahoval úlomek kovu8.1.2016Stanovení nebezpečného výrobku: Obracečka z nerezové oceli a nylonu TESCO6.1.2016Stanovení nebezpečného výrobku: kuchyňská nylonová lžíce „TESCO BLUE SPOON“5.1.2016Hlášení v systému RASFF: 53. týden 201531.12.2015Hlášení v systému RASFF: 52. týden 201528.12.2015Hlášení v systému RASFF: 51. týden 201522.12.2015Hlášení v systému RASFF: 50. týden 201518.12.2015Stanovení nebezpečného výrobku: Mačkadlo na brambory BERGNER18.12.2015Stanovení nebezpečného výrobku: Naběračka na polévku BERGNER15.12.2015Hlášení v systému RASFF: 49. týden 20158.12.2015Hlášení v systému RASFF: 48. týden 20154.12.2015SZPI zjistila čirokovou mouku s tropanovými alkaloidy1.12.2015Hlášení v systému RASFF: 47. týden 20151.12.2015SZPI zveřejňuje další šarže medu s antibiotiky27.11.2015Varování spotřebitelům: SZPI zjistila čirokovou mouku s tropanovými alkaloidy26.11.2015Analýza potvrdila antibiotika u dalších devatenácti šarží medů spol. Včelpo20.11.2015Hlášení v systému RASFF: 46. týden 201520.11.2015Hlášení v systému RASFF: 45. týden 201519.11.2015Spuštění elektronického nástroje pro boj s falšovanými potravinami18.11.2015SZPI zadržela zásilku sušených fíků s nebezpečným aflatoxinem13.11.2015Hlášení v systému RASFF: 44. týden 20156.11.2015Hlášení v systému RASFF: 43. týden 201530.10.2015Hlášení v systému RASFF: 42. týden 20157.9.2015Zpráva o činnosti systému RASFF v ČR za rok 201418.8.2014Zpráva o činnosti systému RASFF v ČR za rok 201325.9.2013Zpráva o činnosti systému RASFF v ČR za rok 201228.2.2011Zadržení potravinové zásilky za pomoci RASFF
Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder