Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Budou ve školních bufetech a automatech opět nezdravé potraviny?

Ministr školství Robert Plaga se chystá provést úpravu tzv. pamlskové vyhlášky, díky které by se do školních bufetů a automatů mohla vrátit část nezdravých potravin a nápojů. Vede ho k tomu přesvědčení, že v současné podobě jsou nařízení příliš striktní. Spolu s ministrem zdravotnictví teď pracují na způsobu, jak podmínky na zakázané potraviny pozměnit.
Budou ve školních bufetech a automatech opět nezdravé potraviny?

Vyhláška platí od ledna loňského roku a zavedla ji tehdejší ministryně školství Kateřina Valachová. Zakazuje prodej nezdravých potravin jako třeba chipsů, sladkostí, obložených baget či limonád. Přísné požadavky se staly důvodem, že některé školní bufety svou činnost ukončily.

Ministr Robert Plaga vidí situaci následovně: „Pamlsková vyhláška je postavena represivně a já nejsem zastáncem toho, že takto pojatá represe něco přinese. Budu se vážně zabývat revizí. Ministerstvo by v této věci mělo být spíše v pozici toho, kdo doporučuje a dává příklady dobré praxe.“ Spolupráci při změně vyhlášky potvrdila mluvčí ministerstva zdravotnictví Gabriela Štěpanyová : „Jednáme s resortem školství a pracujeme na úpravách vyhlášky, která je příliš restriktivní. Na základě dohody s ministerstvem školství ale počítáme s tím, že bude v méně restriktivní podobě zachována.“

 

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder