Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Čas ohlášek pro prodejce vánočních kaprů je tu

Vánoce jsou za dveřmi a málokdo si na Štědrý den nedopřeje tradiční večeři v podobě smaženého kapra s bramborovým salátem. A právě nyní je nejvyšší čas pro stánkové prodejce vánočních kaprů splnit zákonem stanovenou povinnost a nahlásit místo a čas, kde bude jejich činnost probíhat.
Čas ohlášek pro prodejce vánočních kaprů je tu

Musí tak učinit minimálně sedm dní před zahájením prodeje a to formou on-line formuláře na webových stránkách Státní veterinární správy (SVS). SVS tak získává cenné informace, podle nichž sestavuje plán kontrol. Prioritně se zaměřuje na prodejce, u kterých v minulosti zjistili nějaké pochybení a také na ty, kteří se v oboru objeví poprvé. U nenahlášených pouličních prodejců existuje reálné riziko, že se kontrole vyhnou, v důsledku čehož by mohlo dojít např. k ohrožení zdraví zákazníků.

V loňském roce bylo před vánočními svátky nahlášeno skoro 2400 prodejních míst, přičemž kontrolou prošlo více než 1000 z nich. Minimálně jednu závadu inspektoři odhalili ve třech procentech případů.  Závěrem lze konstatovat, že úroveň této služby rok od roku roste.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder