Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Celkem 57 osob se v Hradci Králové přiotrávilo jídlem z rychlého občerstvení

Fakultní nemocnice Hradec Králové se během pondělí a úterý tohoto týdne zaplnila lidmi se zažívacími potížemi. Všechny případy spojovala konzumace občerstvení v bistru Maxim v centru města. Nemocnice o celé situaci spravila Krajskou hygienickou stanici a v současné době se o případ zajímá i Policie ČR.
Celkem 57 osob se v Hradci Králové přiotrávilo jídlem z rychlého občerstvení

Během pondělí se do nemocnice dostalo několik osob trpících zažívacími problémy. V úterý pak následovaly další. Podle jednotlivých výpovědí všichni poškození navštívili rychlé občerstvení Maxim v ulici V Kopečku v Hradci Králové. Nemocnice se proto rozhodla informovat hygieniky. Ti v prodejně odebrali vzorky jídla, které jsou v současné době podrobeny laboratornímu testování. Hygienici se domnívají, že zdroj nákazy se ukrýval v tortillách, těch bylo v inkriminovaném období vydáno 60 kusů. Za otravou by podle zjištění nemocnice mohl stát toxin, který vytváří zlatý stafylokok. Výsledky analýz však budou známy až koncem příštího týdne. Většina pacientů již byla propuštěna do domácího léčení.

Provozovna rychlého občerstvení je momentálně uzavřena. Kauzou se zabývá i Policie ČR pro podezření z trestného činu ohrožování zdraví závadnými potravinami a jinými předměty z nedbalosti.  Společnost, která bistro vlastní, se zákazníkům omluvila, ale do vyřešení případu se nechce vyjadřovat. „Všechny varianty jsou otevřené. Chyba může být u nás, ale může být i u našeho dodavatele, úplně nelze vyloučit ani sabotáž. Paradoxní je, že na rozdíl od skoro všech ostatních, my naše produkty připravujeme z čerstvého masa. Žádné jiné hygienické závady v naší provozovně nejsou,“ prohlásila firma.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder