Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Česká vína se neztratí ani ve světě

Tuzemští vinaři slaví další úspěch. Z mezinárodní soutěže Texas International Wine Competition, kde se sešla konkurence 1000 vzorků ze 13 zemí světa, si přivezli 14 velkých zlatých a 60 zlatých medailí. Zaujala především bílá vína a sekt.
Česká vína se neztratí ani ve světě

„USA nejsou členem Mezinárodní organizace pro révu a víno OIV, proto zde neplatí třicetiprocentní limit pro přiznávání medailí, ale příslušnou medaili získají všechna vína, která dosáhla stanoveného přepočteného bodového limitu. Ocenění 'double gold', tedy velká zlatá, znamená, že se na zlaté medaili shodli všichni čtyři porotci v komisi,“ doplnil šéfredaktor časopisu Sommelier, jež organizoval účast moravských vín na této soutěži a sám patřil mezi porotce, Luboš Bárta.

Hned dvě velké zlaté medaile ukořistila vinařství Miroslav Volařík z Mikulova a Krist z Milotic; po jedné pak Chateau Lobkowitz Roudnice, Bohemia Sekt, Vinařství Kosík z Tvrdonic, Šlechtitelská stanice Velké Pavlovice, Vican rodinné vinařství, Vinařství Josef Dufek ze Svatobořic, Vinařství Líbal z Horních Dunajovic, Vinařství Ludwig z Němčiček, Vinařství Štěpán Maňák z Žádovic a Vinařství Tetur z Velkých Bílovic.

Soutěž se navíc odehrává ve stejném termínu jako rodeo v San Antoniu, které každoročně přiláká cca 300 tisíc návštěvníků. Povědomí o vínech z České republiky se tak může rozšířit mezi početnou skupinu osob. „Měl jsem možnost prezentovat ve VIP centru 20 našich vín. Texas je státem proslaveným červenými víny, proto naše příjemně aromatická bílá sklidila nadšení, jako by přijela na neosedlaném býku, a prezentace skončila dotazy po možnostech dovozu takových vín,“ prohlásil Bárta.

Vyjma 14 velkých zlatých a 60 zlatých medailí si „naše“ vína vysloužila také 37 medailí stříbrných.

 

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder