Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Chystá se novela o vyjmutí farmářských trhů z EET

Farmářské trhy se mohou dočkat vyjmutí z elektronické evidence tržeb (EET). Ministerstvo zemědělství připravuje novelu zákona, pomocí níž by se tato povinnost nevztahovala na prodej od farmářů ve stáncích.
Chystá se novela o vyjmutí farmářských trhů z EET

Ministerstvo zemědělství chystá novelu zákona o elektronické evidenci tržeb, kde by se povinnost nedotkla farmářských trhů. Deník.cz zmínil slova Jurečky, který nedávno v Olomouci prohlásil, že Ministerstvo připravuje návrh novely zákona o EET, kde by bylo pamatováno na vyjmutí farmářských trhů, tedy prodejů od farmářů na těchto tržištích, které by nespadaly pod EET,".

Farmáři se totiž obávají náročné administrace a řada z nich by se rozhodla s prodejem svých výpěstků skončit. Farmářské trhy se v poslední době těší stále větší oblibě.

Novelu, na které pracuje Ministerstvo se dále musí projednat na koaliční radě, což by podle slov Jurečky mohlo být během měsíce.

Podle nově schváleného zákona o EET by prodejci nabízející vlastní produkci měli tržby elektronicky evidovat od února 2018. Pakliže lidé budou na trzích prodávat své přebytky ze zahrádek, nejedná se o příjmy z podnikání a nebudou v těchto případech podléhat evidenci.

První povinnost EET budou mít od prosince tohoto roku hotely, restaurace či stánky s občerstvením nebo zmrzlinou, jelikož spadají pod stravovací služby.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder