Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Dětská kaše s obsahem Atropinu se stahuje z trhu

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila společnost dm drogerii markt, která patří k větším drogistickým řetězcům neprodleně z prodeje stáhnout nemléčnou kaši od Nestlé.
Dětská kaše s obsahem Atropinu se stahuje z trhu

Potravinářská inspekce nařídila společnosti dm drogerii markt provozující síť s drogistickým zbožím stáhnout z prodeje nemléčnou kaši osmizrnnou od výrobce Nestlé. Jedná se ovýrobek soznačením data minimální trvanlivosti 04-2017 s výrobní šarží L53030291.

Lidé, kteří potravinu mají doma a chystají se ji zužitkovat, by rozhodně výrobek neměli konzumovat. Laboratorní analýza SZPI ve výrobku potvrdila přítomnost atropinu v koncentraci 7,9 mikrogramu na kilogram (μg/kg ), přičemž přípustný limit je předpisem stanovený v maximální výši 1 μg/kg. Atropin je tropanový alkaloid se známými negativními účinky na lidské zdraví. Nebezpečný může být zejména pro děti i pro těhotné ženy.

Inspekce informaci vložila do evropského systému rychlého varování RASFF a zároveň doporučuje všem spotřebitelům, aby uvedenou šarži potraviny nekonzumovali. S dovozcem SZPI zahájí správní řízení o uložení pokuty.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder