Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Drůbeží maso z Brazílie se salmonelou bylo zkonzumováno

Veterináři odhalili první závažné porušení opatření na kontrolu drůbežího masa původem z Brazílie.
Drůbeží maso z Brazílie se salmonelou bylo zkonzumováno

Státní veterinární správa (SVS) zjistila první porušení opatření na kontrolu brazilského drůbežího masa na vyšetření bakterie salmonel. Na základě častých výskytů bakterie salmonel na živočišných produktech z Brazílie, vydala SVS mimořádná veterinární opatření pro uvádění masa na český trh. Pražská firma v pronajatých prostorech skladující živočišné produkty nevyčkala na výsledky laboratorního vyšetření, jak jí ukládá nařízení. Do oběhu poslala více než 1,5 tuny zmrazeného soleného drůbežího masa s bakteriemi. S největší pravděpodobností se jednalo o selhání jedince.

Provozovatel si nechal provést vyšetření přijatého drůbežího masa, přičemž výsledkem bylo, že v jednom z odebraných pěti vzorků byla zjištěna přítomnost salmonel. V tomto mezidobí ovšem došlo k chybě jedince, kdy závadnou zásilku uvedl na trh do provozoven veřejného stravování. Během dalšího šetření vyplynulo, že všechno maso bylo již zkonzumováno.

SVS přesto i nadále celou situaci došetřuje a o vzniklém případu informovala také hygienickou stanici. Pokud by některé stravovací zařízení přesto mělo k dispozici níže uvedený výrobek v mrazícím zařízení, měl by být vrácen zpět dodavateli.

Provozovateli potravinářského podniku, který uvedl do oběhu závadné maso, hrozí pokuta až do výše 50 milionů korun, sdělil v tiskové zprávě mluvčí SVS Petr Vorlíček.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder