Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Falšovaného pangase s obsahem 50% masa SZPI nařídila stáhnout z prodeje

Společnost AHOLD Czech Republic musí neprodleně z trhu stáhnout dvě šarže hluboce mraženého pangase, který stěží obsahoval 50 procent masa.
Falšovaného pangase s obsahem 50% masa SZPI nařídila stáhnout z prodeje

Společnost provozující hypermarkety a supermarkety Albert musí z prodeje neprodleně stáhnout dvě šarže hluboce zmražené potraviny PANGAS DOLNOOKÝ (filety bez kůže, s přidanou vodou, glazované). Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) to firmě nařídila, na základě obsahu ani ne 50 procent masa. Inspekce také zahájí s prodejcem správní řízení a uloží pokutu.

Na obalu výrobku je uvedeno, že obsahuje 90 procent masa a 10 procent vody, což představuje čistou hmotnost po odkapání (bez glazury) 900 gramů. Po laboratorní analýze bylo ve skutečnosti ve výrobku pouze 48,3 a 48,7 procent masa. To je téměř o polovinu méně, než by odpovídalo skutečnosti uvedené na obalu.

Výrobek má na obalu uvedeno složení: rybí maso 90%, pitná voda 10%, … , čistá hmotnost po odkapání (bez glazury) 900g. Laboratorní analýza SZPI potvrdila v hodnocených šaržích obsah masa v množství 48,3%, resp. 48,7%, tj. skutečný obsah masa ve výrobku byl téměř o polovinu nižší, než by odpovídalo údaji uvedenému na obalu.

Výrobcem filetů bez kůže pangase dolnookého je vietnamská společnost ANMYFISHCO Phu Hoa, An Giang a jejím dovozcem do České republiky je společnost Animalco a.s., Na Krocínce 1, 160 41 Praha 6. První šarže má datum spotřeby do září 2017 a druhá do října příštího roku 2017.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder