Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Kaufland stahuje z prodeje svůj výběrový džem

Státní zemědělská a potravinářská inspekce odhalila v Kauflandu falšovaný džem značky K-Classic a nařídila jeho okamžité stažení z prodeje.
Kaufland stahuje z prodeje svůj výběrový džem

Konkrétně se jedná o potravinu K-Classic Višňový džem výběrový, balení o hmotnosti 450 g, s datem minimální trvanlivosti 27. 10. 2019, označen: „prodávající: Kaufland Česká republika v.o.s., Bělohorská 203, Praha“, vyroben v Německu. Na etiketě je uvedeno, že obsah višní činí 50% a na 100 g hotového výrobku bylo použito 50 g ovoce. Laboratorní rozbor však odhalil, že ve skutečnosti na výrobu 100 g bylo využito pouze 34,8 g višní.

Protože informace na obalu uvádí spotřebitele v omyl ohledně skutečného složení výrobku, došlo k porušení platných právních předpisů. Podle nařízení inspekce musí prodejce stáhnout závadnou šarži z tržní sítě a u dalších tří dodávek dané potraviny provést analýzu podílu ovocné složky ve výrobku v akreditované laboratoři na vlastní náklady. S kontrolovanou osobou navíc bude v nejbližší době zahájeno správní řízení o uložení sankce.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder