Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Kojenecký příkrm Babylove obsahuje zbytky čisticího prostředku

Drogerie DM zjistila v přesnídávkách své privátní značky Babylove zbytky čisticího prostředku, chloru. Zákazníkům se omlouvá a závadnou šarži v současné době stahuje z prodeje.
Kojenecký příkrm Babylove obsahuje zbytky čisticího prostředku

Konkrétně se jedná o bio ovocnou výživu s jahodami, malinami a jablky určenou pro kojence od ukončeného 4. měsíce věku, o hmotnosti 190 gramů, minimální trvanlivost do 5. července 2019. Datum minimální trvanlivosti lze nalézt z boku na víčku. Lidé mohou danou přesnídávku vrátit v jakékoliv prodejně DM a dostanou své peníze zpět.

„Chlorát se mohl do příkrmů dostat v důsledku použití chlorované vody během zpracování surovin, případně při dezinfikování přístrojů používaných při zpracování surovin,“ komentovala společnost možnou příčinu problému. Dostane-li se do těla během jednoho dne vyšší množství chlorátu, může dojít k omezení schopnosti krve vázat na sebe kyslík a zároveň může zabránit příjmu jódu.

Nejedná se o první problém týkající se produktů značky Babylove. V prosinci loňského roku byl z preventivních důvodů stažen ovocný příkrm s vločkami určen pro děti starší šesti měsíců, šarže č. 20624874, datum minimální trvanlivosti 13. října 2019, a to z důvodu, že mohl být kontaminovaný malými částečkami gumy.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder