Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Kuřecí řízky prodávané obchodním řetězcem Iceland obsahovaly úlomky plastů

Státní veterinární správa okamžitě reagovala na informaci Systému rychlého varování pro potraviny a krmiva (RASFF) a nařídila stažení mražených obalovaných kuřecích řízků vyrobených v Německu firmou Mantos International Food GmbH, které na našem trhu byly k dostání v prodejnách obchodního řetězce Iceland. Důvodem je skutečnost, že se v nich vyskytovaly úlomky tvrdého plastu.
Kuřecí řízky prodávané obchodním řetězcem Iceland obsahovaly úlomky plastů

Varování před závadnou potravinou, jejíž originální název zní „Iceland 60 Crispy Chicken Dippers“ (v balení po 1,08 kg), přišlo z Velké Británie. Výroba sice proběhla v Německu ale pro britskou společnost Iceland Foods. Skrze ní byly problematické řízky distribuovány do dalších zemí, včetně České republiky. U nás zásilka putovala do skladu v Dašicích (pozn. Pardubický kraj) a odtud dále do prodejen v Praze (6 míst), Pardubicích, Hostivici a Říčanech.

Prodej výše zmíněného poduktu probíhal v loňském i letošním roce a veterináři doposud neví, kolik se ho prodalo, ani kolik ho je ještě v oběhu. Přímo ve skladu se podařilo zajistit 240 balení o celkové hmotnosti skoro 260 kg. Podle obchodního ředitele Icelandu Daniela Nedomy ke stažení výrobku došlo již minulý pátek a v žádné šarži se plast nenašel. Nicméně zákazníci, kteří si mražené kuřecí řízky koupili, je mohou donést zpět na jakoukoliv prodejnu a i bez účtenky jim budou vráceny peníze.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder