Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Kvůli podezření na salmonelu Ferrero dobrovolně stahuje několik šarží výrobků Kinder

Italský výrobce cukrovinek sáhl k preventivnímu opatření z důvodu možného spojení s několika hlášenými případy salmonely. Nutno zdůraznit, že v žádném z doposud testovaných produktů se salmonela nepotvrdila.
Kvůli podezření na salmonelu Ferrero dobrovolně stahuje několik šarží výrobků Kinder

V České republice a na Slovensku probíhá v současné chvíli stahování několika čokoládových cukrovinek značky Kinder vyrobených v Belgii, s daty minimální trvanlivosti v rozmezí 19. února až 27. září 2022 (přesný seznam výrobků zde).  

„Spolupracujeme s maloobchodníky, abychom zajistili, že tyto konkrétní produkty již nebude možné zakoupit. Pokud spotřebitelé některý z těchto výrobků zakoupili, doporučujeme jim, aby je nekonzumovali, ale místo toho si produkty nechali a kontaktovali náš tým péče o zákazníky na ferrero.ceska@ferrero.com,“ stojí na webu společnosti.

Prvotní podnět získalo Ferrero od britské agentury pro zdravotní bezpečnost Reuters, která uvedla, dle které bylo zjištěno minimálně 63 případů onemocnění spojených s těmito výrobky, z větší části šlo o potíže u dětí mladších 5 let (pozn. v Británii k obdobnému řešení potenciálního problému došlo hned zkraje tohoto týdne).

Ostatních produktů z nabídky Ferrero, včetně těch značky Kinder, se toto dobrovolné stažení netýká.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder