Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Masný výrobek s lepkem původem z Maďarska

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) varuje na svém webu spotřebitele alergické na lepek před klobásou původem z Maďarska zakoupenou v distribuční síti společnosti Ahold a Tesco.
Masný výrobek s lepkem původem z Maďarska

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) informuje lidi alergické na lepek před obsahem této látky v potravinách maďarské výroby, které bylo možné zakoupit na tuzemském trhu. Lepek nebyl uveden na obalu výrobku, přičemž jeho přítomnost může být pro konzumenta trpící alergií nebo nesnášenlivostí na tuto surovinu nebezpečná a může tak po konzumaci výrobku ohrozit jeho zdraví.

Konkrétně se jedná o klobásu maďarského výrobce s názvem CSABAHÚS CSABAI CSÍPÖS SNACK KOLBÁSZ s datem minimální trvanlivosti do 11. 8. 2016. Masný výrobek se nacházel v distribuční síti společnosti Ahold.

Další potravinou s obsahem lepku v masném výrobku maďarského původu byla klobása pod názvem HUNGARIAN PEPPERONI SPICY s datem spotřeby do 03. 08. 2016 zakoupena v obchodním domě Tesca.

Inspekce nařídila oběma společnostem okamžité stažení závadného výrobku z trhu. S prodejci bude také zahájeno správní řízení o uložení výše pokuty.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder