Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Mondeléz stahuje čokoládu Milka s oříšky

Společnost Mondelēz International stahuje jako preventivní opatření mléčnou čokoládu Milka Hazelnut z trhu.
Mondeléz stahuje čokoládu Milka s oříšky

Výrobce cukrovinek společnost Mondelēz International stahuje preventivně na české a slovenském trhu čokoládu Milku s drcenými lískovými oříšky. Zákazník podal podnět, když našel v jednom ze zakoupeném produktu cizorodou látku. V jednom stogramovém balení čokolády objevil zásaditou látku v pevném skupenství. Na rizikovou šarži upozornila ve své tiskové zprávě na svém webu Státní zemědělská a potravinářská inspekce.


Jedná se o výrobní šarži OOA0663132 s označením data minimální trvanlivosti do 5.5.2017. Mléčné čokolády Milka Hazelnut v balení 100 g byly dle informací společnosti Mondelēz International již staženy z prodejních pultů na českém a slovenském území, výrobce dále plně spolupracuje se všemi odpovědnými orgány státní správy.


Výrobce čokolády a SZPI vyzývá občany, pakliže mají tento produkt zakoupený, aby ho nekonzumovali. Potravinu mohou zákazníci vrátit v místě nákupu, kde jim bude cena vrácena. Zákazníci se mohou také obrátit na zákaznickou linku společnosti 800 400 118, kde jim budou případné dotazy zodpovězeny.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder