Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Na dálnici D8 byla zajištěna více než tuna neoznačeného masa

Státní veterinární správa v součinnosti s Policií ČR na dálnici D8 poblíž Prahy provedla kontrolu dodávky řízené cizím státním příslušníkem. Uvnitř nalezly 1200 kilogramů neoznačeného masa, krve a vnitřností.
Na dálnici D8 byla zajištěna více než tuna neoznačeného masa

Přepravu zajišťoval cizinek a krom toho, že náklad postrádal jakékoliv označení, nedokázal kontrole předložit žádné doklady původu surovin živočišného původu, ani poskytnout informace o tom, komu zásilku doručoval. Úřední veterinární lékaři proto okamžitě rozhodli, že celá zásilka bude zlikvidována a přivolali vozidlo asanačního podniku, které ji k likvidaci odvezlo do svého zařízení.

Zbyněk Semerád, ředitel Státní veterinární správy, varuje před podobným chováním: „Upozorňujeme všechny přepravce potravin živočišného původu, že v podobných případech bude postup SVS stejně přísný. Zásilky neznámého původu nebudou uvolňovány na trh a dojde k jejich neprodlené a bezpečné likvidaci.“

Protože potraviny neznámého původu by mohly ohrozit zdraví spotřebitelů, zákon umožňuje provozovateli uložit sankci až ve výši 50 milionů korun. Při stanovení výše pokuty se bere v úvahu i skutečnost, zda se jedná o opakované chování.

 

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder