Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Návrh novely zákona o elektronické evidenci tržeb obsahuje další výjimku

Novela nabízí podnikatelům, kteří mají nízké příjmy a neřadí se mezi plátce DPH, možnost evidence tržeb bez nutnosti internetu. Platila by pro ně povinnost používat účtenky v papírové formě, které vystaví ministerstvo financí, a jednou měsíčně potom ohlásit příslušné Finanční správě informace o tržbách.
Návrh novely zákona o elektronické evidenci tržeb obsahuje další výjimku

Chce-li podnikatel využít tzv. zvláštního režimu elektronické evidence tržeb, musí si o něj sám zažádat. Udělení povolení je nárokové, pokud žadatel splní stanovená kritéria, správce daně žádosti vyhoví. Podmínkami pro přijetí do výjimky jsou, aby příjem z evidovaných tržeb za posledních dvanáct kalendářních měsíců nepřesahoval částku 200 tisíc korun, zároveň počet tržeb za stejné období musí být nižší než 500. Poplatník smí zaměstnávat pouze jednu osobu. Posledním bodem je, že není plátce DPH.

Ministerstvo financí pak podnikateli poskytne blok účtenek a jedině ty bude moci zákazníkům vystavovat. Přibude mu povinnost jednou za měsíc o svých tržbách informovat Finanční správu a umístit v provozovně oznámení, že využívá zvláštního režimu elektronické evidence tržeb.

Elektronická evidence tržeb začala první etapou v prosinci 2016, druhá fáze se přidala v březnu 2017. Náběh třetí a čtvrté vlny, které měly započít v březnu a červnu letošního roku, pozastavil Ústavní soud v prosinci loňského roku.

 

 

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder