Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Nebezpečný doplněk stravy pro děti

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) na základě výsledků rozboru nařídila okamžité stažení produktu Infants Dophilus Plus z prodeje.
Nebezpečný doplněk stravy pro děti

Konkrétně se jedná o doplněk stravy Infants Dophilus Plus (Probiotický komplex pro děti, doporučeno od 4. měsíce se 7 probiotickými kulturami a 6 miliardami životaschopných bakterií v 1g) ve 20 g balení, s datem použitelnosti do 15. 4. 2021, šarže: 50TC045, země původu: Kanada. Výrobce neoznačen. K nám jej dováží firma Pharma Agency, s.r.o. z Prahy.

Pracovníci SZPI odebrali vzorek v rámci kontroly internetového prodeje na webu www.tainex.cz. Laboratoř ukázala, že přestože na obalu není vyznačena přítomnost alergenu mléčné bílkoviny, obsahuje ji v koncentraci 5412 miligramů na kilogram (mg/kg). Výrobek proto může představovat nebezpečí pro osoby trpící alergií či intolerancí na zmíněný alergen. Dalším prohřeškem je tzv. označení zavádějícím způsobem. Na etiketě totiž naleznete informaci „neobsahuje mléčný cukr (laktózu)“, přičemž analýza odhalila laktózu v množství 2500 mg/kg.

Vzhledem k výše uvedenému, zejména neuvedení alergenu, potravinu nelze považovat za bezpečnou. Inspekce proto nařídila společnosti TAINEX, s.r.o. stáhnout závadnou šarži z tržní sítě. Prodejce nyní čeká správní řízení, ve kterém se rozhodne o uložení sankce.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder