Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Obchodní řetězce stahují z trhu pudingové dezerty

Státní veterinární správa nařídila stáhnout z prodeje pudinkové dezerty od německého výrobce, mohou obsahovat úlomky kovu.
Obchodní řetězce stahují z trhu pudingové dezerty

Státní veterinární správa (SVS) nařídila stáhnout z prodeje 29 tisíc balení německých pudinkových dezertů značky Omira a 16 tisíc značky Kid´s world od německého výrobce Neuburger Milchwerke GmbH & Co. Tyto výrobky mohou obsahovat úlomky kovu. Potraviny zákazníci mohli zakoupit v obchodní síti řetězce Billa a Coop, dále ve Flopu, Hrušce, Jednotě a v dalších menších obchůdků s potravinami.

Toto upozornění dostali nejen čeští veterináři od německého dozorového orgánu prostřednictvím systému rychlého varování RASFF, ale také ostatní členské země.

Německý výrobce stahuje několik druhů mléčných výrobků vyrobených v období od 13. do 17. 3. 2017. Po stažení výrobku z trhu budou pudinkové dezerty vráceny zpět výrobci, nebo zlikvidovány.

Jedná se o dezerty s čokoládovo-vanilkovou a karamelovo-smetanovou příchutí prodávané pod značkou OMIRA s datem minimální trvanlivosti do 8. 5. 2017, kterou nabízel řetězec Billa pod značkou Omira. Dále pak karamelovo-smetanovou přichuť s datem minimální trvanlivosti do 9. 5. 2017. Jednotlivá balení výrobků mají hmotnost 150 g. Dle informací, které má SVS k dispozici, mělo být do ČR distribuováno zhruba 29 tisíc balení výrobků.


Kromě těchto zmíněných výrobků je také z trhu stahován výrobek určený výhradně dětem, je balený českým provozovatelem společně s hračkou. Tato potravina je prodávána pod obchodním názvem KID´s World o hmotnosti 70 gramů a datem minimální trvanlivost do 16. 6. 2017 a 17. 6. 2017. Do České republiky bylo celkem dovezeno zhruba 16.000 kusů tohoto produktu.

Přesto, že není příliš pravděpodobné, že by se kovové úlomky nacházely ve většině balení, SVS doporučuje zákazníkům, aby zmiňované dezerty doma nekonzumovali, a aby je vrátili v místě prodeje.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder