Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Obchody budou muset mít zavřeno o sedmi svátcích

Obchody s prodejní plochou nad 200 metrů čtverečních budou muset mít nově o sedmi státních svátcích zavřeno. V úterý o tom rozhodli poslanci z dolní parlamentní komory.
Obchody budou muset mít zavřeno o sedmi svátcích

Otevřít obchod nad 200 metrů čtverečních na Nový rok nebo Velikonoční pondělí zakáže zákon. Dolní parlamentní komora rozhodla, že o sedmi státních svátcích budou muset mít maloobchody a velkoobchody zavřeno. V původním návrhu mělo být zavřeno pouze na Nový rok a dva vánoční svátky. Lidé tak nebudou moci nakoupit na Velikonoční pondělí, 8. května, 28. září, a 25. a 26. prosince. Na Štědrý den bude povoleno mít otevřeno do čtrnácti hodin odpoledne. Nyní chybí už jen podpis prezidenta Miloše Zemana.

Zavřeno budou muset mít maloobchody a velkoobchody s plochou větší než 200 metrů, výjimku budou mít čerpací stanice, lékárny a prodejny na nádražích nebo letištích.

Z přítomných poslanců 154 bylo pro zákon 89, kde o projití se postarali hlavně z řad ČSSD, KSČM a KDU-ČSL.

Původně poslanci do horní komory poslali pozměňovací návrh, že zavřeno má být jen na Nový rok a dva z vánočních svátků. Senátoři chtěli prosadit, aby bylo zavřeno o sedmi svátcích, jelikož spousta obchodníků tyto dny již zavřeno má a nemělo by smysl původní zákaz schvalovat.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder