Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Sardinky z Thajska musí být staženy kvůli obsahu kadmia

Zhruba dvojnásobné překročení maximálního limitu kadmia obsahovaly sardinky od společnosti ESSA. Státní veterinární správa (SVS) nařídila stáhnout zdravotně rizikovou potravinu z trhu.
Sardinky z Thajska musí být staženy kvůli obsahu kadmia

Laboratorní rozbory sardinek původem z Thajska od společnosti ESSA ukázaly zhruba dvojnásobné množství maximálního limitu obsahu kadmia. Státní veterinární správa (SVS) celkově nařídila stáhnout z trhu více než tři tisíce kusů konzerv sardinek. Na tuzemském trhu byly sardinky nabízeny zákazníkům pod značkou ESSA. Výrobky budou vráceny do země původu nebo neškodně odstraněno. Dovozce bude hrozit za uvedení produktu se zvýšeným obsahem kadmia na trh pokuta až do výše jednoho milionu korun.


Identifikace výrobku:
Název: Sardinky ve vlastní šťávě
Země původu: Thajsko, Thailand No. 2026 – On-Green Products Co., Ltd.
Uloveno v moři: Tichý oceán FAO 71
Množství: 1 800 kartonů (15 552 kg) – 43 200 ks (360 g) konzerv
Datum min. trvanlivosti: 15. 1. 2019

Více než dvacet osm tisíc konzerv uvedené šarže se nachází ještě v jednom ze skladu společnosti ESSA, spol. s.r.o. v Dolním Újezdě a v Českých Budějovicích, kde má dovozce druhý sklad je dalších čtrnáct tisíc čtyři sta konzerv. Do prodejní sítě bylo uvedeno celkem čtyři sta třináct těchto výrobků.

Spotřebitelé by tento zakoupený produkt neměli vůbec konzumovat. Mohou ho také vrátit v místě prodeje. O výskytu této nebezpečné potraviny informovala SVS prostřednictvím rychlého varování RASFF ostatní členské státy EU.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder