Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Senát schválil protikuřácký zákon

Koncem května si nebude smět kuřák zapálit ani jednu cigaretu ve vnitřních prostorách restaurací, v kině nebo divadle. Senát chválil protikuřácký zákon bez jakékoliv změny.
Senát schválil protikuřácký zákon

Absolutní zákaz kouření v restauracích, kině či divadle bude platit koncem května. Dále podle protikuřáckého zákona, který prošel v Senátu schválením beze změny si lidé nebudou smět dát alkohol na akcích pořádaných pro děti. Například na karnevalu si rodiče dětí nevypijí pivo, víno, svařák nebo grog. Pro přijetí v posledním čtení zákon podpořilo 45 ze 68 přítomných senátorů.

V předloze schváleného zákona byl také zákaz kouření na nástupištích. Elektronické cigarety lidé nebudou moci používat v nemocnicích, školách nebo nákupních centrech. Naopak je budou moci užívat v barech, kavárnách a restauracích. Povoleny zde budou i vodní dýmky. Od konce května podle protikuřáckého zákona bude zakázán prodej cigaret v automatech.

Zákon také počítá se sankcemi, pakliže se budou prodávat cigarety mimo vybraná místa nebo pokud budou cigarety prodány osobě mladší než 18 let. Provozovateli za porušení zákona hrozí zákaz činnosti až na dva roky. Také se nebude smět nalévat alkohol již podnapilému člověku.

Nyní už zákon čeká jen na podpis pana prezidenta Zemana, který dříve prohlásil, že návrhu nebude bránit.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder