Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Spuštění závěrečné fáze EET se odkládá

Ministerstvo financí se s ohledem na pandemii koronaviru rozhodlo odložit zavedení poslední fáze elektronické evidence tržeb (EET) o tři měsíce. Fakticky to znamená, že do 1. srpna letošního roku nebudou prováděny kontroly EET u těch, kteří se mají povinně zapojit od května.
Spuštění závěrečné fáze EET se odkládá

„Tři měsíce se nebude nic dít, nebudou žádné kontroly, takže do 1. srpna jako by EET ani neexistovalo“, prohlásil premiér Andrej Babiš poté, co vše projednal s opozicí (pozn. odklad navrhovali také ODS a TOP 09). Očekává se tak vyhlášení tříměsíčního tolerančního pásma.

První vlna vztahující se na restaurace a ubytovací zařízení začala platit 1. prosince 2016, v březnu 2017 se povinnost EET dotkla také velkoobchodu a maloobchodu. Závěrečná fáze se vztahuje cca na 300 tisíc podnikatelů (výrobní sféra, svobodné profese, přepravci a dopravci, zemědělci, atd.).

Pro podporu podnikatelů plánuje stát navýšit objem peněz bezúročných půjček s odloženou splatností. Program Úvěr COVID je projektem Československé záruční a rozvojové banky (ČMZRB) a ministerstva průmyslu a obchodu (MPO). Nejprve vláda schválila příspěvek ve výši 600 milionů korun, poté vyčlenila další miliardu. ČMZRB eviduje (pozn. k datu 17. 3. 2020) už téměř 900 žádostí o podporu od společností, jež se vlivem situace spojené s koronavirem dostaly do potíží. Nejčastěji se jedná o restauratéry, hoteliéry a cestovní kanceláře. Karel Havlíček ministr průmyslu a obchodu uvedl: „Během dvou dnů jsme přijali žádosti za více jak pět miliard korun, což překonalo všechny odhady.“ Schválen je také tzv. Liberační daňový balíček (více viz https://www.mfcr.cz/cs/aktualne/tiskove-zpravy/2020/vlada-schvalila-liberacni-danovy-balicek-37844).

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder