Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Stažení výrobku Golden Sun Bio Organic Amaranth

Stažení výrobku Golden Sun Bio Organic Amaranth Obchodní řetězec Lidl v rámci svých vnitřních kontrol odhalil v rakouském výrobku Golden Sun Bio Organic Amaranth bakterii salmonely způsobující infekční onemocnění střev a okamžitě jej stáhl z prodeje.
Stažení výrobku Golden Sun Bio Organic Amaranth

Výše jmenované zboží, v 500g balení od rakouského výrobce Estyria Naturprodukte GmbH, prodával řetězec v rámci speciální akce minulý týden. Do oběhu se dostalo zhruba tři tisíce balení. Zákazníkům, kteří jej zakoupili, budou vráceny peníze.

Celou situaci Lidl oznámil Státní zemědělské a potravinářské inspekci. Její mluvčí, Pavel Kopřiva, informoval: „Pokud prodejce na nedostatek upozornil sám a provedl patřičná opatření, nečiní Státní potravinářská inspekce kroky, jako je například zahájení správního řízení o pokutě.“

Amarant, jinak známý jako laskavec, se řadí k nepravým obilninám a oproti běžným obilninám obsahuje více bílkovin, vlákniny, kvalitních olejů, minerálů a vitamínů. Je bezlepkový a zdraví prospěšný, např. snižuje hladinu cholesterolu či vzniku rakoviny tlustého střeva a konečníku, používá se při léčbě průjmů i zácpy. Právě těmito vlastnostmi se zasloužil o marketingové označení „superpotravina“.

 

 

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder