Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Úřady od září rozdají podnikatelům autorizační údaje

Od září tohoto roku začne Ministerstvo financí přidělovat podnikatelům autentizační údaje pro provoz elektronické evidence tržeb (EET). K dostání budou přes elektronický Daňový portál, datovou schránku nebo si je budou moci podnikatelé vyzvednout osobně na jakémkoliv finančním úřadu.
Úřady od září rozdají podnikatelům autorizační údaje

V pondělí ministr financí Andrej Babiš oznámil na tiskové konferenci, že od září tohoto roku se začnou přidělovat autentizační údaje k elektronické evidenci tržeb (EET) podnikatelům. Vyzvednout si je mohou osobně na jakémkoliv finančním úřadu nebo přes Daňový portál či datovou schránku.

Ministr financí také oznámil, že zavedení EET u stánkového prodeje občerstvení se posunuje z původně plánovaného prosince až na březen roku 2018, tento záměr se však nelíbí některým odborníkům a svazům.

Po získání autentizačních údajů se podnikatelé přihlásí do webové aplikace Elektronické evidence tržeb, kde uvede údaje o svých provozovnách. Poté získá digitální certifikát, který musí nainstalovat do pokladního zařízení, v němž bude evidovat tržby. Tento první krok je důležitý k evidenci tržeb a podnikatelé by ho neměli nechávat na poslední chvíli.

Elektronická evidence tržeb spadající pod Ministerstvo financí má také webové stránky www.e-trzby.cz, které pomohou každému v začátcích. Konference plánována na 16. září bude zaměřena na EET.

Jako úlevu pro podnikatele se od prosince sníží sazba DPH u nealkoholických nápojů z 21 na 15 procent ve stravovacích službách. Další kompenzací v souvislosti se zavedením EET mají podnikatelé možnost využít slevy na dani 5000 Kč.

1. září: zahájení přidělování autorizačních údajů
1. listopadu: bude zahájen testovací provoz pro podnikatele
1. prosince: EET se bude týkat ubytovacích služeb, restaurací, hostince, barů
1. března 2017: EET se bude týkat velkoobchodu a maloobchodu
1. března 2018: EET se bude týkat ostatních činností (svobodná povolání, doprava, zemědělství)
1. května 2018: EET se bude týkat vybraných řemesel a výrobní činnosti

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder