Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

V krátké době již druhý případ zadržení neoznačených potravin živočišného původu

Ani hrozba velmi vysoké pokuty, až 50 milionů korun, nezabránila v objevení další várky neoznačeného masa, které bylo zajištěno tentokrát ve Strakonicích (jižní Čechy). Konkrétně se jednalo o kuřecí maso, mořské plody a vepřové produkty o celkové váze přesahující 60 kg.
V krátké době již druhý případ zadržení neoznačených potravin živočišného původu

Spolupráce Státní veterinární s Policií ČR opět přináší výsledky. Tentokrát odhalila převoz poražené nevykuchané drůbeže, vepřového masa bez obalu, vepřových vnitřností, nádob s vepřovou krví, sušených vepřových uší, chrupavek a mořských plodů. „Řidič vozidla, občan Vietnamu, při kontrole uvedl, že zboží nakoupil v pražské tržnici SAPA a převážel je do restaurace v Jihočeském kraji“, vyjádřil se k případu mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček. Doklad o původu zboží zcela chyběl.

Na základě zjištěných skutečností veterinární inspektoři na místě produkty znehodnotili rozřezáním a obarvením, aby nemohlo dojít k jejich dalšímu zneužití a nařídili následný převoz celé zásilky do asanačního podniku k jeho likvidaci na náklady kontrolovaného. S kontrolovaným subjektem bude v nejbližší době zahájeno správní jednání o uložení pokuty.

 

 

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder