Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Velké obchody zůstanou o Velikonočním pondělí zavřené

Přestože zákaz prodeje o státním svátku v nouzovém stavu, jehož prodloužení do 30. dubna letošního roku Sněmovna schválila, pro obchody s potravinami o rozloze nad 200 metrů čtverečních neplatí, většina prodejců plánuje i tak zavřít.
Velké obchody zůstanou o Velikonočním pondělí zavřené

Předseda Asociace českého tradičního obchodu a šéf skupiny Coop Pavel Březina potvrdil, že prodejny Coop na Velikonoční pondělí neotevřou. Stejný postoj vyjádřila i mluvčí obchodního řetězce Globus Lutfia Volfová, která prohlásila: „Chceme našim kolegům na prodejnách dopřát v tomto náročném období den odpočinku i přesto, že ČOI otevření umožňuje.“ Za své lidi se postavil také Lidl, jehož mluvčí Zuzana Holá potvrdila: „V každém případě chceme dodržet sváteční den nejen pro naše zákazníky, ale především pro naše zaměstnance. Chceme, aby volný den strávili se svou rodinou a odpočinuli si.“ Obdobné důvody pro uzavření prodejen ve sváteční pondělí uvedly i další řetězce: Tesco, Billa, Kaufland a Penny Market.

Zavřené zůstanou i hypermarkety a supermarkety Albert. A to i přes značný zájem pracovníků, kteří chtěli do práce přijít, zřejmě díky vidině 100 % příplatku při směně v den státního svátku. „V tomto případě ale v rozhodování hraje velkou roli krizová situace a mimo jiné také konzultace s odborovými organizacemi. Proto necháme obchody zavřené a doporučíme lidem, aby odpočívali,“ okomentoval finální stanovisko šéf komunikace Jiří Mareček.

Bez omezení mohou fungovat malé prodejny, čerpací stanice, lékárny, prodejny na nádražích, letištích a ve zdravotnických zařízeních.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder