Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Výjimky z EET neprošly

Návrhy na výjimky z evidence tržeb ani úplné její zrušení poslanci neschválili.
Výjimky z EET neprošly

Elektronická evidence tržeb (EET) prošla sněmovnou v původním návrhu, tak jak jej do sněmovny poslala vláda v červenci loňského roku. Elektronická evidence tržeb se tedy měnit nebude.

První fáze už v současně době běží a vztahuje se na restaurační a ubytovací zařízení. Druhá fáze bude spuštěna 1. března tohoto roku a bude se vztahovat na malobchod a velkoobchod, tedy obchodníci, kteří inkasují hotovost, platbu kartou, šeky, směnky a podobné způsoby placení.

EET se nebude vztahovat na drobné živnostníky, kteří neinkasují peníze v hotovosti, pakliže budou vystavovat faktury pro převod na účet. Důvodem je, že způsob placení převodem je v současné době průkazný a dohledatelný. Placení kartou z EET vyloučeno nebude.


Návrhy na výjimky pro eshopy podnikatele, kteří si vydělají pod 250 tisíc korun ročně platit nebudou. Poslanci také zamítli návrhy opozice na zrušení zákona o evidenci tržeb.

Poslanci naopak schválili vládní daňový balík, kde rodiny se dvěma dětmi budou mít slevu na dani 19 404 korun ročně, částka se zvýšila celkem o 2400 korun. Rodiny se třemi a více dětmi si polepší o 3 600 korun, roční sleva na dani tak činí 24 204 korun. U rodin s jedním dítětem zůstává sleva na dani na stejné částce jako v minulém roce, tedy 13 404 korun ročně.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder