Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Webové stránky k vinařskému zákonu nově spustilo Ministerstvo zemědělství

Od 1. dubna tohoto roku budou pro prodejce a výrobce vína nové povinnosti. Lidé se budou moci s dotazy obrátit na webové stránky pod záštitou Ministerstva zemědělství spojené navíc s infolinkou.
Webové stránky k vinařskému zákonu nově spustilo Ministerstvo zemědělství

Novela vinařského zákona přichází v platnost od 1. dubna tohoto roku a nese s sebou nové povinnosti pro prodejce a výrobce vína. Zájemci se mohou podívat na nové webové stránky www.vinarskyzakon.cz, které spustilo Ministerstvo zemědělství dohromady i s infolinkou, na ni budou moci volat lidé v případě nejasností a dozvědět se správné informace ohledně toho, jak aplikovat nová ustanovení vinařského zákona.
„Chceme dát všem jasný návod, jak mají postupovat. Ať už jste vinař, majitel vinotéky, dovozce vína nebo spotřebitel, máte vše přehledně na jednom místě. Na webu se dozvíte všechny podstatné změny, které novela vinařského zákona přinesla, včetně toho, jak máte v konkrétních příkladech postupovat,“ zmínil na tiskové konferenci ministr zemědělství Marian Jurečka.

Webové stránky budou společně s infolinkou sloužit nejen pro podnikatele, ale budou na ni moci zavolat i lidé z řad veřejnosti. Portál je rozdělený na dvě hlavní části – pro vinaře a vinohradníky zvlášť.

Ve vinařské části jsou uvedeny nové požadavky, informace o výrobě, vinařská evidence, příjem a dovoz vína a v neposlední řadě také povinnosti jak správně značit víno. V druhé části spadající do vinohradnictví najdou vinaři odpovědi k povolení nové a opětovné výsadby nebo registračního formuláře. Na webových stránkách jsou také sepsány odpovědi na nejčastější dotazy.

Každý by zde tedy měl najít informace o tom, jaké požadavky musí dle novely splňovat. Infolinky jsou v provozu v pracovní dny od 7:00 do 16:00 hodin. Dotazy je možné zasílat rovněž e-mailem.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder