Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Tyčinky Mars a Snickers firma stahuje z českého trhu, může v nich být plast

Kousky plastu se našly v čokoládových tyčinkách Mars s minimální trvanlivosti od června 2016 do ledna 2017. Nyní musí výrobce tyčinky Mars a některé další výrobky stáhnout z prodeje. Opatření se týká více než 50 zemí, včetně České republiky.
Tyčinky Mars a Snickers firma stahuje z českého trhu, může v nich být plast

Německý spotřebitel našel v jedné tyčince Snickers červený kousek plastu. Firma zabývající se výrobou čokoládových tyčinek stahuje čokoládové cukrovinky, včetně tyčinek Mars a Milky Way z trhu. Důvodem je možný výskyt kousku plastu, které by se mohly v tyčinkách vyskytovat. Čokoládové tyčinky byly vyrobeny v Evropské unii, konkrétně v nizozemském Veghelu. Výrobky se stahují z 55 zemí, včetně České republiky, zmínila za firmu Irena Setikovská pro ČTK.

Firma původně zamýšlela stáhnout výrobky z německého trhu, později informovala a opatření rozšířila na Belgii, Francii, Nizozemsko, Itálii a Španělsko. Mluvčí firmy sídlící v Nizozemsku později zmínila podle agentury AFP, že stahování výrobků z prodeje se týká zejména států Evropské unie. Zemí jako Spojené státy se tato akce netýká.

V tuzemsku podnik stahuje z oběhu sáčky Snickers minis s trvanlivostí do 10. července 2016, dále pak multipacky Mars s daty spotřeby 4. září a 9. října 2016 a sáčky Mars minis o 170 gramech s datem spotřeby do 11. září 2016. Dalších jiných výrobků, balení nebo tyčinek a jiných dalších čísel šarží vyrobených v jiné továrně se stahování výrobků netýká, zmínila Setikovská.

Společnost Mars Chocolate in Deutschland, která je dceřinou firmou americké Mars Inc.stahovaný objem neuvedla.

„Prosíme spotřebitele, kteří zakoupili výše uvedené čokoládové multipacky, aby je nekonzumovali a obrátili se na spotřebitelskou linku Mars/Wrigley, kde se mohou dohodnout na vrácení a kompenzaci,“ zmínila firma v tiskovém prohlášení.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder