Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Zákaz kouření v hospodách či vánoční trhy bez svařáku

Předvánoční svátky jsou spojené s vánočními trhy, kde si mohou lidé dopřát také svěřené víno. Pokud by prošel Sněmovnou vládní návrh o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek, zapomenout na alkohol by měli také účastníci pracovních oslav.
Zákaz kouření v hospodách či vánoční trhy bez svařáku

Sněmovna má na stole vládní návrh zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek. Pakliže by zákon prošel schválením, znamenalo by to, že by si lidé nemohli dopřát na vánočních trzích svařené víno nebo zaměstnanci na pracovních oslavách alkohol.

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) je předkladatelem této vládní předlohy, který se podrobil na středečním zasedáním sněmovního ústavně-právního výboru velmi tvrdé kritice.

„Když je něco považováno ve společnosti za normální, pak je nenormální to zakazovat. Třeba sklenku alkoholu při oslavě jmenin zaměstnance na pracovišti či v nemocnici,“ uvedl poslance Marka Bendy portál Novinky.cz. Další diskuze ostatních poslanců na toto téma se nesla v podobném duchu.

Vládní návrh také obsahuje zákaz kouření nejen v kavárnách, čajovnách, ale také ve všech restauračních zařízeních, kde výjimkou nebudou ani hospody na venkově. Zákaz kouření se vztahuje také na vnitřní prostory firem, škol i zdravotnických zařízení, kde by se navíc nesměl popíjet žádný alkohol. A na sportovních akcích by smělo prodávat pouze desetistupňové pivo.


Ministerstvo se bude každou seriózní připomínkou vážně zabývat, ujistil ústavně-právní výbor bez dalších podrobností náměstek ministra zdravotnictví Radek Policar.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder