Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Zákaz kouření v restauraci jde do třetího čtení

Poslanci poslali protikuřácký zákon do závěrečného čtení . Sněmovnu pravděpodobně čeká dlouhá debata, jelikož v něm navrhli přes dvě stovky pozměňovacích návrhů.
Zákaz kouření v restauraci jde do třetího čtení

Zda si budou moci kuřáci zapálit v restauracích u piva cigaretu bude velmi napínavé. Poslanci navrhli do protikuřáckého zákonu přes dvě stovky pozměňovacích návrhů. Poslanci budou ve Sněmovně hlasovat o tom, zda zakáží kouření v restauracích, jak navrhl ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček zhruba před rokem.

Výsledek nelze odhadnout a ani to, zda zákon stihnout během dne schválit. Pakliže jde norma do třetího čtení, musel by se stihnout schválit do 14 hodin, do tohoto času může Sněmovna hlasovat.

Dočkat výjimky, kterou navrhují zákonodárci se může dočkat elektronická cigareta. Zákaz kouření by se také nemusel dotknout venkovních zahrádek před restaurací.

Například poslanec z ČSSD Štěpán Stupčuk navrhuje, aby se pro kuřáky vymezilo třicet procent plochy. S podobným návrhem přišel i Marek Benda za ODS, ten navrhl vymezit čtvrtinu plochy pro kuřáky, která by byla oddělena stavebně.

Strana KDU-ČSL je zase připravena vládní návrh podpořit v co nejpřísnější variantě.

Čekání na výsledek bude velmi napínavé a hospodští či kuřáci si budou muset na výsledek ještě chvíli počkat.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder