Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Zvyšování DPH u přírodních vod

Další odborníci se připojují k výzvě, aby u přírodních vod nedošlo k navýšení daně z přidané hodnoty z 15 na 21 %.
Zvyšování DPH u přírodních vod

Zařazení přírodních vod k potravinám s vyšším DPH je součástí vládního konsolidačního balíčku. Za logické to nepovažuje ani koaliční poslanec Jan Kuchař.

Výzvu, kterou vládě a poslancům zveřejnil Svaz minerálních vod podporují zdravotníci, výživoví poradci či členové Svazu obchodu a cestovního ruchu i Sdružení českých spotřebitelů. „Navrhované úpravy sazeb DPH zvýší koncovou cenu potravin s prokazatelně blahodárnými účinky na lidský organismus a zároveň, zcela proti podporovaným zásadám států i odborníků, sníží koncovou cenu u všech ostatních potravin včetně pochutin a cukrovinek. Tedy komodit, kvůli nimž musela vzniknout takzvaná Pamlsková vyhláška regulující jejich prodej ve školách. Jde tedy o zcela nelogický, nesystematický a nevysvětlitelný krok," stojí ve výzvě

Výbor pro zdravotnictví apeluje na to, aby vláda zvážila dopady zvýšení sazeb pro balené přírodní minerální a pramenité vody, kojenecké vody a vody z přírodních zdrojů. Připomíná zdraví prospěšné a léčivé účinky užívání těchto vod pro naše občany. Žádá o zvážení zařazení tohoto sortimentu mezi potraviny ve snížené sazbě DPH.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder