Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Články v sekci Bezpečnost

Inspekce nevpustila na český trh 90 kg černého čaje s obsahem pesticidů

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) ve spolupráci s Celní správou nevpustila na tuzemský trh 90 kilogramů černého čaje. Důvodem byl obsah pesticidů v nepovoleném množství.

Pro závažné hygienické prohřešky SZPI zavřela letos už 105 provozů

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) za první pololetí tohoto roku uzavřela celkem 105 provozů kvůli závažným hygienickým prohřeškům. Mezi nejčastějšími podniky to byly restaurace a další zařízení společného stravování.

Krůtí maso původem z Polska obsahovalo bakterii rodu Salmonella

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) objevila ve výrobku Indrol – Chutné krůtí maso v balení 520 g (číslo šarže: 16052704) bakterii rodu Salmonella. Výrobek prodával řetězec Tesco.

Bezlepkové výrobky od firmy Adifit s lepkem

Plzeňská firma Adifit, nabízí krabičkovou dietu v Praze, v Plzni a jeho blízkého okolí s obsahem lepku. Uvedl to v tiskové zprávě mluvčí Pavel Kopřiva ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI).

IKEA stahuje čokolády s nedostatečným značením alergenů

Švédský nábytkářský řetězec IKEA informuje zákazníky, že na obalu výrobku čokolády CHOKLAD MÖRK 60 % a CHOKLAD MÖRK 70 % bylo nedostatečné označení alergenů.

Na český trh se dostaly tuny vepřového od neregistrovaného výrobce z Británie

Celkem 20 tun vepřového kolene se dostalo na český trh v průběhu roku od britského výrobce, který však nebyl ve Velké Británii registrován a schválen. V důsledku toho musí být maso vráceno, jelikož může být potenciálně nebezpečné.

Salmonela v krůtím mase z Polska

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) varuje před bakterií salmonely, která se nachází v chlazeném krůtím mase z Polska. Informoval o tom mluvčí v tiskové zprávě v úterý Pavel kopřiva.

Po konzumaci ovčích sýrů ze Slovenska hrozí onemocnění klíšťovou encefalitidou

Ovčí a kozí sýr ze Slovenska může obsahovat klíšťovou encefalitidu. Na Slovensku bylo zaregistrováno už 32 osob s touto nemocí. Nákaza proběhla po konzumaci ovčích sýrů, které se vyrábějí z nepasterizovaného mléka.

SVS vrátila zpět do Polska tuny masa

Státní veterinární správa (SVS) ve spolupráci s Celní správou České republiky nařídila vrátit do Polska osm tun mraženého drůbežího masa, které bylo určené k přípravě kebabu.

Zapáchající maso zadržela SVS, směřovalo do tržnice SAPA

Při kontrole zásobující prodejce a restaurace v pražské tržnici SAPA Státní veterinární zpráva (SVS) narazila celkem na 170 kilogramů masa zapáchajícího masa.

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder