Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Články v sekci Bezpečnost

Masný výrobek s lepkem původem z Maďarska

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) varuje na svém webu spotřebitele alergické na lepek před klobásou původem z Maďarska zakoupenou v distribuční síti společnosti Ahold a Tesco.

Játra původem z Brazílie jsou kontaminována žlučí, varují inspektoři

Odebraný vzorek Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí (SZPI) v tržní síti Penny Market odhalil potravinu kontaminovanou žlučí. Hluboce zmrazená kuřecí játra byla původem z Brazílie, informoval o tom v tiskové zprávě referent mediální komunikace Mgr. Radoslav Pospíchal.

Inspektoři objevili dva falšované výrobky ve dvou řetězcích

Výsledkem četných kontrol Státní zemědělské a potravinářské inspekce je nyní falšovaná Mozzarella Galbani prodávaná v řetězcích Albert a sýr Cheesy Singles with Cheddar zakoupený v síti Billa.

IKEA stahuje z trhu šest čokoládových výrobků

IKEA informuje zákazníky, že stahuje z prodeje šest čokoládových výrobků. Na obalu nebyly vyznačeny alergeny. Výrobky obsahují lískové oříšky a mandle a nejsou tak vhodné pro citlivé nebo osoby trpící alergií na tyto suroviny.

Inspekce nevpustila na český trh 90 kg černého čaje s obsahem pesticidů

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) ve spolupráci s Celní správou nevpustila na tuzemský trh 90 kilogramů černého čaje. Důvodem byl obsah pesticidů v nepovoleném množství.

Pro závažné hygienické prohřešky SZPI zavřela letos už 105 provozů

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) za první pololetí tohoto roku uzavřela celkem 105 provozů kvůli závažným hygienickým prohřeškům. Mezi nejčastějšími podniky to byly restaurace a další zařízení společného stravování.

Krůtí maso původem z Polska obsahovalo bakterii rodu Salmonella

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) objevila ve výrobku Indrol – Chutné krůtí maso v balení 520 g (číslo šarže: 16052704) bakterii rodu Salmonella. Výrobek prodával řetězec Tesco.

Bezlepkové výrobky od firmy Adifit s lepkem

Plzeňská firma Adifit, nabízí krabičkovou dietu v Praze, v Plzni a jeho blízkého okolí s obsahem lepku. Uvedl to v tiskové zprávě mluvčí Pavel Kopřiva ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI).

IKEA stahuje čokolády s nedostatečným značením alergenů

Švédský nábytkářský řetězec IKEA informuje zákazníky, že na obalu výrobku čokolády CHOKLAD MÖRK 60 % a CHOKLAD MÖRK 70 % bylo nedostatečné označení alergenů.

Na český trh se dostaly tuny vepřového od neregistrovaného výrobce z Británie

Celkem 20 tun vepřového kolene se dostalo na český trh v průběhu roku od britského výrobce, který však nebyl ve Velké Británii registrován a schválen. V důsledku toho musí být maso vráceno, jelikož může být potenciálně nebezpečné.

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder