Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Babiš navrhuje snížit DPH pro vodu a nealkoholické nápoje

Ministr financí Andrej Babiš chce navrhnout kromě začlenění piva do desetiprocentní daňové sazby i vodu. Odhadem by stát tímto krokem mohl ročně přijít o 15 miliónů korun a u nealkoholických nápojů asi o 50 miliónů korun za rok.
Babiš navrhuje snížit DPH pro vodu a nealkoholické nápoje

Kromě sudového piva navrhuje ministr financí Andrej Babiš zařadit do desetiprocentní daňové sazby také vodu. "Můžeme přemýšlet i o nealkoholických nápojích vůbec," zmínil v rozhovoru pro Právo šéf státní kasy Andrej Babiš. Tento krok povede k poklesu do státní kasy odhadem o15 miliónů korun u vody a u nealkoholických nápojů zhruba o 50 miliónů korun za rok.

Minulý týden Babiš uvedl v diskusním pořadu České televize Máte slovo na téma zavedení kontrolního hlášení u DPH a elektronické evidence tržeb, že navrhne koaličním partnerům snížení daně z přidané hodnoty ze současných 21 procent na 10 procent u točeného piva.

Podle vyjádření premiéra Sobotky se jedná o předvolební tah, ovšem ČSSD je podle jeho slov připravena o snížení DPH se svými koaličními partnery jednat. Preferuje před pivem zlevnit základní potraviny, jako je chléb, maso či mléko.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder