Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Celníci zachytili bezmála půl tuny závadného masa

Mobilní hlídka celníků v Ústeckém kraji na dálnici D8 u Lovosic provedla kontrolu malého nákladního vozidla Mercedes Benz českého dopravce a odhalili převoz téměř půl tuny drůbežího masa a mořských plodů v nevhodných podmínkách.
Celníci zachytili bezmála půl tuny závadného masa

V nákladovém prostoru se v papírových krabicích nacházely různé druhy masných produktů. Na pohled bylo maso lehce rozmrazené, a přestože vozidlo disponovalo chladírenským zařízením, pocitová teplota byla mnohem vyšší, než uváděl výrobce na obalech. K zásilce řidič doplnil, že ji naložil v Praze a výrobky má rozvést do Ústí nad Labem, Teplic a Bíliny.

Vzhledem k výše zmíněnému, informovali o svých zjištěních pracovníky Státní veterinární správy. Inspektoři rozklíčovali, že se jedná o 416 kg kuřecího masa, 22,5 kg kachního masa, 23 kg krevet, 2,64 kg tuňáka a 2,5 kg krevetových knedlíčků. Protože produkty živočišného původu, u nichž došlo k významnému přerušení chladírenského řetězce, nelze dále považovat za bezpečné, veterináři rozmrazené výrobky znehodnotili obarvením a nařídili jejich následnou neškodnou likvidaci v asanačním podniku.

Dopravce čeká správní řízení o uložení sankce.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder