Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Ceny masa v akci jsou nižší než loni

Řetězce nabízí s ohledem na sortiment masa spousty slev. Cenově tak vychází lépe než v loňském roce.
Ceny masa v akci jsou nižší než loni

Z analýzy společnosti Česká distribuční, která zkoumala letáky 7 největších obchodních řetězců, vyplývá, že největší pokles zaznamenala průměrná akční cena vepřové pečeně. Ta v červnu byla 112 Kč/1 kg, což představuje meziroční snížení o 37 %. Naopak další druhy vepřového ve srovnání s rokem 2022 podražily, např. vepřová kýta.

U kuřecího masa vychází nejlépe akční cena u kuřecích prsou a to 1 kg za 132 Kč, což představuje také významný nárůst průměrné slevy této komodity z loňských 20 na současných 32 % z běžné ceny. Celé kuře ve slevě pořídíte oproti loňsku o 2 Kč levněji (68 Kč/1 kg) a naopak o 6 % se zvýšila akční cena kuřecích stehen (88 Kč/1kg).

Ceny v akci meziročně klesly i u hovězího. Konkrétně o 11 % za 1 kg u hovězí plece (227 Kč), o 10 % u burgeru (207 Kč) a o 1 % u hovězích žeber (144 Kč).

„Průměrná sleva letos dosahuje 26 %, což je o 5 % bodů více než loni. Díky letákům tedy domácnosti mohou ušetřit až čtvrtinu výdajů,“ uvedl obchodní ředitel České distribuční Jaroslav Staněk.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder