Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Česká obchodní inspekce upozorňuje na nebezpečný dudlík prodávaný skrze Facebook

Česká obchodní inspekce sleduje veškeré cesty, kterými se zboží může dostat ke konečnému spotřebiteli. Jednu takovou kontrolu provedla i pobočka v Ústí nad Labem a to u šidítka s klipem, které prodejkyně nabízela na sociální síti Facebook. Testovaný výrobek propadl v základních bezpečnostních předpokladech a mohl by způsobit poranění a v krajním případě i smrt dítěte.
Česká obchodní inspekce upozorňuje na nebezpečný dudlík prodávaný skrze Facebook

Inspektoři daný výrobek anonymně objednali a nechali testovat v laboratoři. Ten ve sledovaných parametrech nevyhověl hned v několika ohledech. Byl na něm lepidlem připevněn předmět, který navíc lze rozdělit či oddělit na více částí, díky čemuž mohou vzniknout malé a ostré dílky, které představují pro dítě nebezpečí. „Uvolněné malé části, pokud by je miminko vdechlo, představují závažné riziko udušení. Také může vzniknout poškození trávicího traktu, pokud by odlomené části dítě spolknulo,“ vysvětluje ředitelka ústecké České obchodní inspekce Renata Linhartová. Dalším prohřeškem byla délka klipu, která nesplňuje normy, a nedostatečná soudržnost doplňkových částí.

Na základě výše zmíněných zjištění inspekce zakázala dudlík nadále vystavovat, nabízet či jakýmkoliv jiným způsobem uvádět na trh. S kontrolovanou osobou bude zahájeno správní řízení, jež určí výši sankce za nabízení a prodej nebezpečného výrobku.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder